Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Dilencilere Operasyon Yapıldı

Giriş Tarihi: 25.6.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 10:01
Van’da Dilencilere Operasyon Yapıldı
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Ramazan ayında halkın duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik operasyon yapıldı.
Van’da gün geçtikçe sayılarında artış gözlenen dilenciler, Van’ın her sokak başında neredeyse mesken kurdular. Denetime çıkan zabıta görevlilerine halk engel olarak zabıta görevlilerini bazen darp ediyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Destek Hizmetleri Şube Müdürü Orhan Alpaslan, “Zabıta arkadaşlarımız görevini yapamaz duruma geldi. Göreve çıktıklarında halk engel oluyor. Bir yandan da vatandaşlar şikâyet ediyor ve görevimize engel oluyorlar. Suriyeli dilenciler yetmiyor gibi, Adana’dan buraya dilencilik yapmaya gelen Conolar, görevini yapan zabıta kadın arkadaşımızı darp etti. Neredeyse her semtte çadır açıyorlar. Kaldırdığımızda bir gün sonra başka semtte çadır açıyorlar. Bu konuda ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.
“TEKRAR DİLENMEYE DEVAM EDİYORLAR”
Buraya getirdikleri dilencilerin önce 5326 sayılı Kanun’un 33. maddesi gereğince üst araması yapıldığını ifade eden Alpaslan, "Daha sonra üstlerinde çıkan tüm paraların tutanağını tutarak mali hizmetlere gönderiyoruz. Mali hizmetler de bize makbuz gönderiyorlar. Biz bu makbuzu dosyalıyoruz. Sonuç itibarıyla bıraktığımız dilenciler tekrar dilenmeye devam ediyor. Bu konuda vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bu konuda daha duyarlı olurlarsa, dilencilerin sayısı da azalacaktır. Merkeze getirdiğimiz dilenciler bile halk memnun bize para verirken siz neden rahatsız oluyorsunuz diye ifadelerde bulunuyorlar. Böyle olduğu müddetçe dilenciliğin önüne geçemeyiz kendi elimizle bunu meşrulaştırıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van’da Dilencilere Operasyon Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN