Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürpınar’da Kadın Katliamları Kınandı

Giriş Tarihi: 20.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Özgür Kadın Kongresi (KJA) Gürpınar Bileşenleri, eşi tarafından öldürülen Gülcan Sütçü’yü mezarı başında anarak kadınlara yönelik katliamları kınadılar.
’ın Gürpınar ilçesinde bir araya gelen kadınlar, iki yıl önce 8 aylık hamile iken eşi tarafından öldürülen Gülcan Sütçü’nün Hacı mahallesindeki mezarını ziyaret etti. Burada düzenlenen anmaya Gürpınar Belediyesi Eş Başkanı Yıldız Çetin, DBP Gürpınar İlçe Başkanı Şevda Tanış, belediye meclis üyeleri ve kadın aktivistler katıldı. Anma etkinliğinde konuşan Eş Başkan Yıldız Çetin, kadın katliamlarının günlük yaşamın bir parçası haline geldiğine dikkat çekerek, "Bu katliamlara sessiz kalan devlet, kadın katliamlarından sorumludur. Bazı kadınlar eşleri veya yakınları tarafından katledilirken, Suriye ve Irak’ta görüldüğü gibi oradaki kadınlar insanlık düşmanı IŞİD tarafından köle pazarlarında satılarak, tecavüz edilerek şiddete maruz bırakılıyor. IŞİD destekçileri gerçekleşen tüm bu katliamlardan sorumludur" diye konuştu.
Kadınlara yönelik gerçekleşen katliamların kadınlar şahsında tüm topluma dayatıldığını ifade eden Çetin, Suruç’ta gerçekleşen katliamı da hatırlatarak, "Kadınları bir köle gibi pazarlarda satanlar, az önce aldığımız bir habere göre Suruç’ta gençlere yönelik alçakça bir saldırı gerçekleştirmiş ve onlarca insanı katletmişlerdir. Bu alçakça saldırıyı kınıyor, lanetliyoruz" dedi.
Yapılan açıklamanın ardından anma etkinliği sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürpınar’da Kadın Katliamları Kınandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN