Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuşba Belediyesi’nden 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:50
Tuşba Belediyesi’nden 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı
’ın Tuşba Belediyesi, 3 bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.
Kırtasiye yardımı programına AK Partili Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Kırekin, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ve belediye yetkilileri katıldı. Güveçli ve İzmir Ticaret Odası ilkokullarında yapılan kırtasiye yardımlarında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Kırekin, yerel yönetimlerin en büyük hizmetlerinden birinin de eğitime vermiş oldukları katkı ve geleceğe yönelik atılan adımlar olduğunu söyledi. Kırekin, “Tuşba Belediye Başkanımıza gerek kırtasiye yardımları yaparak, gerek okul çevresini düzenleyerek ve gerekse okullarımızda oyun alanları oluşturarak eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ise, belediyenin kurulduğu günden bu yana en büyük hedeflerinin öncelikle çocuklar olduğunu vurgulayarak, “Tuşba Belediyesi, kurulduğu günden beri öncelikli hedefi geleceğimiz olan çocuklarımız olmuştur. Bu sevgili çocuklarımızın eğitimi bizim için her şeyden önemlidir. Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün en önemli gündem maddesidir. Çünkü bu çocuklar bizim geleceğimizdir” ifadelerini kullandı.
İlk etapta maddi imkanı kısıtlı olan yaklaşık 3 bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulunacaklarını belirten Başkan Özgökçe, “Tuşba ilçemizde ilk etapta 3 bin, akabinde de 5 bine kadar ulaşacağımız öğrenci grubumuz var. Yerel yönetimler olarak, bu çocuklarımız için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. İnşallah bu çocuklarımızın başta ailelerine, memleketlerine ve insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirilmeleri noktasında bizlerde her daim hizmetinizdeyiz. Bu duygularla yeni eğitim öğretim yılının başta çocuklarımız ve öğretmenlerimiz olmak üzere herkese hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Program, öğrencilere kırtasiye malzemelerinin dağıtılması ile son buldu.
Dağıtım töreninin ardından konuşan öğrenciler ise, çok mutlu olduklarını belirterek, Tuşba Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuşba Belediyesi’nden 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN