’da Engelliler Fotoğraf Çekmeyi Öğrendi

Giriş Tarihi: 22.2.2015 09:48
Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği tarafından imzalanan protokol gereği fotoğrafçılık eğitimi alan engelliler kendilerine hediye edilen fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekti. Bu esnada CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi karşılarında gören engelliler, İnce’nin fotoğrafını çekebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.
Engelli bireylere yönelik fotoğraf çekme eğitimi aralıksız sürüyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Yalova Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği tarafından bir protokol imzalanmıştı. Protokol kapsamında engelliler fotoğraf çekmeyi öğrendi. Son olarak Güzel Sanatlar Merkezi Tiyatro Salonu’nda temel fotoğraf eğitimini alan engelliler, ardından Gazipaşa Caddesi üzerinde dış mekan çekimleri gerçekleştirdi. Bu sırada caddeden geçen Muharrem İnce de gençlere poz verdi. Engellilerle birlikte fotoğraf da çektiren İnce, çalışmalarında başarılar diledi.
Öte yandan Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği Başkanı Suat Gök, engellilere yönelik eğimlerin devam ettiğini ve ilgiden memnun olduklarını söyledi. Gök, 15 öğrencilerinin olduğunu belirterek, “3 aylık fotoğraf eğitimi veriyoruz. Temel fotoğraf eğitimi ve dış mekan çekimleri gerçekleştiriyoruz. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda da engellilerimiz çektikleri fotoğraflardan oluşan bir sergi açacağız” ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova’da Engelliler Fotoğraf Çekmeyi Öğrendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN