Çiftlikköy’e 40 Milyon Liralık Altyapı Yatırımı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Çiftlikköy’e 40 Milyon Liralık Altyapı Yatırımı
Çiftlikköy Belediyesi içme suyu altyapısını sil baştan yenileme kararı aldı. 40 milyon liraya mal olacak olan yatırım hazırlıklarının tamamlanmasının ardından ilk kazma vurulacak.
Çiftlikköy Belediyesi ilçede yıllardan beri kullanılan içme suyu altyapısını sil baştan yenileme kararı aldı. Konuyla ilgili olarak İller Bankası’na başvuruda bulunan Çiftlikköy Belediyesi 40 milyon lira tutan yenilemenin yüzde 50’sinin hibe olarak alınmasını hedefliyor. İller Bankası’nın hibeyi onaylamaması halinde bu çalışmayı yine de başlatacaklarını dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkan yardımcısı Yavuz Akgün, "Eski borular var. Bunların hepsinin yenilenmesi gerekli. Onunla ilgili projemiz hazır. İller Bankası ile görüştük. Net değil ama yüzde 50’sini de hibe alarak yaptırma ihtimalimiz var. Hibe almasak ta yaptıracağız. Kredi kullanmayı düşünüyoruz. Hepsinin hazırlıkları yapılıyor. Çiftlikköy’ü modern bir ilçe haline getirip, alt ve üst yapıda ihya edeceğiz” dedi.
İlçede elektrik hatlarının yer altına alınması içinde çalışmaların başlatıldığını hatırlatan Akgün, "Çiftlikköy de mevcut olan ve havadan geçen elektrik hatlarının yer altına alınması için uğraşıyoruz. Bununla ilgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Sona yaklaşıldı. Biz havadan geçen elektrik hatlarını yer altına aldığımız da 12 bin 700 metrelik güzergahtaki elektrik direklerinin armatürlerini de değiştirip, ledli armatür takacağız. Tabi bu ledli armatürleri öncelikle ana caddelere vermek durumundayız” diye konuştu.
Çiftlikköy‘de 686 tane sokağın bulunduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Akgün, “Bu sokaklardan 200’ü neredeyse hiç yol olarak açılmamış durumda. Biz bu konudaki çalışmalarımıza da başladık. Planlamaları yaptık peyderpey çalışmalar devam edecek. Her mahallemizin bir mahalle temsilcisi arkadaşımız var onlar mahalledeki tespitleri yapıyorlar” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftlikköy’e 40 Milyon Liralık Altyapı Yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN