Meslektaşlarından, Kalp Krizinden Ölen Öğretmen İçin Derse Girmeme Eylemi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:13
’da öğretmenler, Vali Selim Cebiroğlu’nun ikazından sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden matematik öğretmeni Halil Serkan Öz için derse girmeme eylemi yaparak, Cebiroğlu’nu istifaya çağırdı.
Yalova’da çeşitli sendikalara üye öğretmenler, hayatını kaybeden matematik öğretmeni Halil Serkan Öz için Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde eylem yaptı. Ellerinde pankartlarla toplanan öğretmenler, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nu istifaya davet ettiler. Ardından eyleme katılan sendikalar adına yapılan ortak açıklamada, "Bugün tüm okullarda Halil Serkan Öz öğretmenimizin ölümü nedeniyle derslere girmiyoruz. Yaşanan bu üzücü olaya neden olan Valiyi kitlesel basın açıklamalarımızla Türkiye’nin 4 bir yanında protesto ediyor, 1 hafta boyunca onurumuzu çiğnetmeyeceğiz diyerek kokart takıyoruz. Eğitim ve bilim emekçileri olarak acımız büyük. Ancak bu acı vakti gelmiş bir ölümün acısı değil aramızdan koparılan idealist bir öğretmenin acısıdır. Bugün aynı zamanda doğum günü olan Halil Serkan öğretmen artık bizimle birlikte okul koridorlarında dolaşamayacak" denildi.
Eylemci öğretmenler bugün ders yapmadı. Halil Serkan Öz’ün fotoğrafının üzerine tebeşir ve kravatlarını bırakan öğretmenler, alkışlar eşliğinde oturma eylemi yaptı. Eyleme, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslektaşlarından, Kalp Krizinden Ölen Öğretmen İçin Derse Girmeme Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN