Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz burada "Beyaz Türkler"in hangi gruplardan oluştuğunu tam olarak tahlil edemedik... Özellikle FETÖ'cüler kendilerini "Kemalist" ya da "Laikçi" olarak tanımlayan kesimlere sızdığından beri, Beyaz Türkler de bir cemaat yapısına girdiler. Bu cemaatin belirgin özelliği Tayyip Erdoğan'dan nefret etmek... Fetullah Gülen'in bedduaları bu cemaat üyelerinin ibadetinin ağırlıklı ritüeli halinde. Bu kesim insanlar için "Vatan", başarısız bir darbe girişimi ertesinde kaçanlara sığınma hakkı tanıyacak ülkelerden herhangi biri olabilir.

Beyaz Amerikalılar
Evet... Biz Beyaz Türklerin hangi gruplardan oluştuğunu tam olarak tahlil edemedik ama Amerikalılar "Beyaz Amerikalılar"ın kimler olduklarını çok iyi biliyorlar. Önceki gün Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde facia ile sonuçlanan "Beyaz Amerikalılar"ın yürüyüşüne "Neo-Naziler", "Dazlaklar", "Ku Kluks Klan üyeleri" ve genel olarak ırkçılar katıldılar.
"Amerika'yı geri istiyoruz" sloganı ile her çeşit farklılığa ve özellikle siyah derilileri konu alan "Medeni Haklar"a karşı çıkan Beyaz Amerikalıların yürüyüşüne dalan bir otomobil ve bu olayı izleyen kargaşa sonunda kentte olağanüstü hal ilan edildi.

Faşizm taptaze
Gerek ABD'de gerekse bizde yaşananların gösterdiği bir gerçek var. Karl Marx'ın dünya proleterlerinin birliğini hedef alan çağrısı artık sosyoloji ve siyasal bilimler kürsülerinde antika muamelesi görüyor. Ama kine ve nefrete dayalı olarak çeşitli ülkelerin Beyazlarını uluslararası dayanışma zeminlerinde birleştiren faşist ideoloji, hâlâ taptaze.

Trump da Beyaz değil mi?
Başkan Trump Virginia eyaletindeki olayları hemen kınadı. Ama Trump'ın kendisi de tüm söylem ve davranışları ile tipik bir Beyaz Amerikalı değil mi? Latin kökenli göçmenlere karşı seslendirdiği ayıplı suçlamalar ve "İslamofobi"yi Müslüman ülkelere vize yasağı getirerek bir uygulama haline sokması onun kimliğinin ana çizgileri. "Önce Amerika" diyerek dünyanın geri kalanını adeta düşman görmesi de Trump'ın bir başka yönü.

Neler göreceğiz
Kendi halkına ateş açan hainlerin darbe girişimlerini haklı bulanların Amerika'daki uzantıları, bakalım aynı senaryoları orada da sahneleyecekler mi? Yani bir gün ABD'de de bir darbe girişiminin haberini aldıktan sonra, bu girişimin faillerinin Almanya'ya sığındıklarını da görecek miyiz?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA