Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayşe Egesoy'un; TV8 çalışanlarının, Acun Ilıcalı'nın etkisiyle nasıl tarz değiştirdikleriyle ilgili yorumuna pek güldüm.
Şöyle diyor Egesoy: "Acun Ilıcalı, TV8'i satın aldıktan sonra yaptığı röportajda 'Güler yüzlü bir kanal olacak' dedi.
Bu röportajın ertesi günü TV8'i izliyorum.
İki tane haber spikeri...
Sabah programı... Biri programı sunuyor, diğeri ise konuk. Tabii onlar da benim gibi Acun'un röportajını okudular, 'yeni patron ne istiyor' biliyorlar. Programın bitmesine dakikalar kala bir anda iki haber spikeri 'Ankara'nın Bağları Büklüm Büklüm Yolları' türküsünü çalıp, ayağa kalkıp oynamaya başladılar. Biri erkek, diğeri kadın... Karşılıklı oynadılar."

KOVULMAMAK İÇİN...
Hem olayı 'sebebiyle' birlikte gözümde canlandırdığım, hem de Egesoy'u, bu sözleri biraz da öfkeyle, pür ciddi söylerken hayal ettiğim için; sabah sabah kahkaha attım. "Yeni patron neşe dedi, mutlu kanal dedi, eğlence dedi; haydi kalk kalk kalk, hoop 'Angaran'nın bağları da büklüm büklüm yollarııı'..."
Kovulmamak için patronuna göre şerbet böyle bir şey oluyor işte. Çalıştığımız yerlerde çok şahit olduğumuz bir durum.

TEPKİ VERMEM
Size söyleyeyim mi; işe de yarıyor, biliyor musunuz?
Siz duruşunuzdan, çizginizden ödün vermeden 'Neysem oyum' derken; diğer tarafta patronun nabzına göre şerbet veren, eğilen, bükülen, kıvıran birileri bir bakmışsınız en gözde eleman olmuş.
Kendi gazetecilik hayatımda, beni zaman zaman aşık olduğum meslekten soğutan bu tür vakalara çook rastladım.
Ama ben artık Egesoy gibi sinirlenmiyorum, tepki de vermiyorum.
Üç günlük dünyada bir de bunun için kendimi kasamayacağım.
Koyverdim gidiyor. Böylesi mesleki kariyer edinme şekilleri beni sadece eğlendiriyor.
Gülüyorum, sadece ve sadece gülüyorum.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN