Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1989 yılından beri Türkiye'de sinema sektörünün nabzını tutan Antrakt Sinema Gazetesi; bugün internetten yazılı basına kadar yedinci sanata dair takip ettiğiniz tüm yayın organların bilgi bankasıdır.
Antrakt Sinema Gazetesi'ni çıkaran sinema yazarı Deniz Yavuz, şimdi 23 yıllık bu birikimi 'Türk Sinemasının 22 Yılı' adlı kitapta bir araya getirdi.
Gişe hasılatları, film kopya sayıları, cast bilgileri, filmlerin kurumlardan aldığı destekler, film dağıtımcısı şirketler vs... Türkiye'de sinema sektörüne dair her türlü istatistiki bilgiyi artık bu kitapta bulabilirsiniz.
Türkiye'de kolay kolay kimse kaynak eser çıkarmakla uğraşmaz ve bu yüzden birçok sektörde istatistiki bilgilere ulaşamayız.
Deniz Yavuz, Kültür Bakanlığı'nın da desteğiyle bu kitabı çıkararak sinema sektörüne büyük katkıda bulundu.
Atıyorum; bundan 50 yıl sonra bir üniversite öğrencisi sinemayla ilgili araştırma yaparken, bu kitaba başvuracak.
Sinemaya gönül verdiyseniz bu kitap bir köşede mutlaka yanınızda bulunmalı.
Not: Kitapla ilgili daha ayrıntılı bilgiye, bilgi@antraktsinema.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN