Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ODTÜ Çevre Gönüllüleri yetiştiriyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kıdeyş, 'Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum' adlı proje kapsamında 2 yılda bin 500 öğrenciye uygulamalı çevre bilinci eğitimi verdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 16.10.2014 10:10 Güncelleme Tarihi: 16.10.2014 11:54
ODTÜ Çevre Gönüllüleri yetiştiriyor
Projenin 3'üncü ayağının başlaması dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Prof. Dr. Ahmet Kıdeyş, enstitülerinin 39 yıllık bir deneyime sahip olduğuna dikkat çekti.

Projeyle ilgili bilgi veren Kıdeyş, 'Gerçekleştirdiğimiz bu eğitim çalışması denizlerimize bırakılan sıvı ve katı atıkların, aşırı avcılığın, kıyı alanlarımızın bilinçsizce kullanılmasının ulusal değerimiz olan doğal kaynaklarımız üzerinde oluşturduğu etkinin anlaşılmasını sağlayacak etkinlikleri kapsamaktadır. Proje kapsamında koruma altındaki türler hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştireceğimiz etkinliklerde mevcuttur' dedi.

Bu yılki 'Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum' proje eğitim faaliyetlerinin İstanbul, İzmir ve Trabzon'da da gerçekleştirileceğini, daha sonra da eğitim verilecek il sayısını arttırmayı hedeflediklerini anlatan Kıdeyş, 'Bilim ve Toplum projesi 'Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum III' ile geleceğin emanet edileceği çocukların doğaya ve canlılar arasındaki ilişkilere bakış açısını geliştirmeyi amaçlamaktayız, eğitimlerin donanımlı çevre gönüllüleri yetiştirmeye katkı sağlayacağına inanmaktayız. Bu kapsamda 2 yılda bin 500 çocuğumuza eğitim verdik' diye konuştu.

İlçede görevli daire amirlerine enstitünün yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgiler aktarılmasının ardından eğitime katılan öğrencilere, daire amirleri tarafından katılım sertifikaları verildi.

Programa, Erdemli Belediye Başkan Vekili Niyazi Yıldız, Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Yüceol, Erdemli Meslek Yüksekokulu Müdürü Erdem Daşçı, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Müftü Vekili Şeref Dindoruk, Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman, CHP İlçe Başkanı Hidayet Oğuz, araştırmacılar ve doktora öğrencileri de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ODTÜ Çevre Gönüllüleri yetiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN