Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 180 kesildi

Giriş Tarihi: 27.11.2014 13:33 Güncelleme Tarihi: 27.11.2014 17:54
Yalova'da 180 ağaç kesildi

'nın Tonami Meydanı'nda yapılacak olan köprülü üst kavşak nedeniyle bölgede bulunan 180 çevrecilerin tüm tepkilerine rağmen sabah erken saatlerinde Yalova Belediyesi ekipleri tarafından kesildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü 'nın Bursa-Kocaeli yönü geçişlerinin sağlandığı Tonami Meydanı'nda bir üst geçit yapma kararı aldı. Ancak ihaleye çıkılması ve çalışmaların başlatılması için bölgede bulunan 180 adet çeşitli cinsteki ağacın kesilmesi gerekiyordu. Bu nedenle Yalova Belediyesi'nin bu ları kesmesi istendi. Yalova'daki çevreciler ise bir süredir bu ağaçların kesilmesine karşı çıkarak yapılanın bir doğa katliamı olacağını savunuyorlardı.

Yalova Belediye Başkanı vefa Salman ve Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ise burada ki ağaçların kesilmesinin kamu menfaatlerinin üzerinde olmadığını vurgulamışlardı. Yalova Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün talebini sabah erken saatlerde yerine getirdi. Bölgeye ellerinde elektrik testerelerle gelen onlarca belediye çalışanı bölgede bulunan çeşitli cins ve yaştaki 180 adet ağacı dakikalar içerisinde keserek devirdi. Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise bölgede her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı. Kocaeli'den Bursa yönüne gidişler trafiğe kapatılırken Bursa-Kocaeli istikametinde ise geçişler kontrollü şekilde gerçekleştirildi.


HÜRRİYET VE RADİKAL AĞAÇ KATLİAMINI SAVUNDU

Gezi olaylarında ağaç sökülmesinin arkasına sığınarak neredeyse hükümeti devirmeye çalışma noktasına gelen Doğan medyası Yalova'daki ağaç katliamını savundu.

Gezi Parkı olaylarının ardından neredeyse 1.5 yıl geçti. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Taksim'deki Topçu Kışlası projesi için 12 ağaç kesilmek yerine, sökülerek bir başka yere nakledilecekti.

AĞAÇ DİYE YÜZ BİNLERİ SOKAĞA DÖKTÜLER


Bu proje için Türkiye'de yer yerinden oynadı. 12 ağacın sökülüp bir başka yere taşınmasını ağaç katliamı olarak sunanlar, halkın bir bölümünü de çağrılarına alet ederek sokakları savaş alanına çevirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova'da 180 ağaç kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN