Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman İşletme Müdürlüğü Vatandaşa Ücretsiz 5 Bin Fidan Dağıttı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü Vatandaşa Ücretsiz 5 Bin Fidan Dağıttı
Orman İşletme Müdürlüğü Dünya Ormancılık Haftası münasebetiyle vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.
Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü, Dünya Ormancılık Haftası münasebetiyle Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde ücretsi olarak vatandaşlara 5 bin fidan dağıttı. Vatandaşlar fidan almak için adeta birbirleriyle yarıştı. Fidan dağıtımı sonrası bir açıklama yapan Orman İşletme Müdürü Turgut Duran, Dünya ormancılık haftası nedeniyle halka 5 bin adet ücretsiz fidan dağıtıklarını söyledi. Duran “Yozgat’ımızda 2015 yılında 600 hektar ağaçlandırma bin 400 hektar toprak muhafaza 100 hektarda rehabilitasyon olmak üzere 2 bin 100 hektara alanda çalışma yapacağız. Bu yıl 2 milyon fidanı toprakla buluşturacağız” dedi.
Orman Haftası dolayısıyla birçok etkinlikler düzenlediklerin ifade eden Duran, “Ücretsiz fidan dağıtımından sonra okullarımızda öğrencilerimizle birlikte fidan dikeceğiz. Daha değişik etkinliklerimiz olacak. Fidan dağıtımımıza vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi” diye konuştu.
Çam fidanlarını alan vatandaşlar ise Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ederek, aldıkları fidanları genelde mezarlıklara dikeceklerini belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü Vatandaşa Ücretsiz 5 Bin Fidan Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN