Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barosundan Kınama

Giriş Tarihi: 1.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:50
Yozgat Barosundan Kınama
Baro Başkanı Av. Mehmet Şimşek, yayınladığı mesajda, İstanbul Çağlayan Adliyesinde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a düzenlenen saldırıyı kınadı.
Yozgat Baro Başkanı Mehmet Şimşek, yayınladığı kınama mesajında, “İstanbul Çağlayan Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcılarımızdan Mehmet Selim Kiraz’ın, yürütmüş olduğu soruşturma dosyası bahane edilerek yaşamını yitirmesine neden olan yargı camiamıza yöneltilmiş menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ a Allah’ tan rahmet, acılı ailesine, yakınlarına, tüm hukuk camiamıza ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.
Yapılan saldırının bir terör eylemi olduğunu vurgulayan Baro Başkanı Şimşek, “ Nereden ve kimden gelirse gelsin, ismi ne olursa olsun, şiddeti araç edinen, birlik ve beraberliğimize yönelik her saldırı şüphesiz ki terör saldırısıdır. Bu sebeple bir kez daha terörü lanetliyoruz. Hukukun, adaletin ve yargının ayrılmaz bir parçası olan, demokrasiye inanan, hukukun üstünlüğünü, hak ve özgürlükleri korumakla görevli avukatların, her türlü teröre ve şiddete karşı olduğunun bilinmesi gerektiğini bir kez daha ifade ediyoruz. İddia, savunma ve karar merciinden oluşan yargı erkine karşı şiddet ve şantajla adaletin tesis edilemeyeceğini tüm kamuoyu ile paylaşıyor, savcımıza Allah’ tan rahmet, acılı ailesine, tüm yargı camiasına ve milletimize başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Barosundan Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN