Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamu Hastaneleri Birliğinden Dünya Sağlık Haftası Etkinliği

Giriş Tarihi: 13.4.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 17:17
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğinden Dünya Sağlık Haftası Etkinliği
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, “Dünya Sağlık Haftası” nedeniyle stant açarak vatandaşlara diş fırçası, diş macunu dağıtıp, kan şeker ölçümü yaptı.
Yimpaş Alış Veriş Merkezinde düzenlenen etkinliğe Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı. Açılan stantta vatandaşlara diş fırçası, diş macunu dağıtılıp kan şekeri ölçümü yapılırken, Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin açmış olduğu stantta ise hastaların yapmış oldukları el işi faaliyetleri sergilendi. Gebe okulu, organ bağışı , gıda güvenliği, Kırım Kango Kanamalı Ateşi hastalığı gibi bir çok sağlık sorunu hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterli Op.Dr İsmail Kurca, 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası olduğun belirterek, “Hedefimiz etkin, verimli, kaliteli sağlık hizmeti sunmak, bedenen ve ruhen sağlıklı toplumlar için çalışmaktır.Genel sekreterlik olarak üzerinde durduğumuz en hassas konulardan biri ise organ bağışı, ülkemizde hala 60 bin kişiden fazla insanımız organ naklinin gerçekleşmesini bekliyor. Bu konuyla ilgili ne söylesek ne yapsak az kalır. Bugün yine dikkat çekmek için organ bağışı standımızı da açmış bulunmaktayız.Halkı bilgilendirmek, konuya bir kez daha dikkat çekmek için buradayız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğinden Dünya Sağlık Haftası Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN