Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mimar Sinan Meslek Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 15:48
Yozgat Mimar Sinan Meslek Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeler,TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi.
Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışına Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Danyal Kocabeyoğlu, okul müdürleri öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Törenin açılışında konuşan Okul Müdürü Bekir Hazer, insanlığın gelişmesinde ülkelerin refah seviyesinin yükselmesinde ve kalkınmasında sanayileşme azımsanmayacak derecede önemli olduğunu belirterek, “Sanayi toplumun temel unsuru olan bilgi, beceri ve teknolojiye kullanabilecek, yüksek verimi gerçekleştirebilecek iş alışkanlıklarına sahip yetişmiş insan gücüne ihtiyaç vardır. Yetişmiş kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Mesleki eğitim bu bakımdan ülkeler için çok önemlidir. Mesleki eğitimle bir taraftan genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amaç olarak belirlenmiştir. Küçülen dünyamızda hızla büyüyen ve gelişen teknolojiye, teknolojik değişime ayak uydurabilmede mesleki teknik eğitimin önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve söylenen bir gerçektir” dedi.
Uluslararası rekabette üstünlük ürün ve hizmet kalitesiyle belirleneceğini ifade eden Hazer, “ Rekabet edebilmenin kritik başarı faktörü verimli ve esnek bir iş gücünün yetiştirilebilmesidir. Üretim ve hizmet endüstrilerinde teknolojik gelişmelere uyumlu talebe uygun mesleki ve teknik becerilerle donatılmış, nitelikli insan gücüne ihtiyaç sürekli artmaktadır. Bu ihtiyacı da ancak iyi planlanmış mesleki eğitimle karşılanabilir” diye konuştu.
Konuşmanın ardından halk oyunları ekibi folklor gösterisini sundu. Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan projeler incelendi. Fuarda öğrenciler tarafından hazırlanan çok amaçlı dolaplar, masa ve sehpalar ilgi çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Mimar Sinan Meslek Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN