Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Ömer Faruk’a Hayvan Sevenlerden Destek Geldi

Giriş Tarihi: 6.5.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:51
’ta yaralı köpeği tedavi ettirmek için acil servise götüren ilkokul ikinci sınıf öğrencisi Ömer Faruk Yıldırım’ın bu güzel davranışına okul müdüründen ve hayvan severlerden destek geldi.
Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ikinci sınıf öğrencisi Ömer Faruk Yıldırım’ı bu duyarlı davranışından dolayı kutlayan Okul Müdürü Şeref Kayaalp, “Öğrencimiz yaralı köpeği alıp doktora götürmekle çok güzel bir duyarlılık göstermiştir. Öğrencimizi bu güzel duyarlılığından dolayı ödüllendireceğim. Ömer’i tebrik ediyorum. Bu gibi davranışları bütün öğrencilerimizden bekliyorum. Ayrıca bu çocuklarımızı duyarlı bir şekilde yetiştiren sınıf öğretmenimiz Abdulmecit Oyman’ı da ayrıca tebrik ediyorum” dedi.
Sınıfta arkadaşlarıyla birlikte televizyonda çıkan haberleri bilgisayardan izleyen Ömer Faruk Yıldırım, “Kendim iyilik yaptığımı için çok mutluyum. Yaralı köpeği acil servise götürdüm burada bakılmaz dediler. Pazar günü veteriner kapalı olduğu için veterinere götüremedim. Köpek kendi yarasını yalayarak iyileştirirmiş, o yüzden veterinere de götürmeye gerek yokmuş” dedi.
Okulda popüler olan Ömer Faruk’u arkadaşları alkışlayarak kutladı.
Ömer Faruk’un bu duyarlı davranışını haberlerden izleyen Yozgat Hayvan Severler Ekibinden Tuğba Elbay, Ömer Faruk ile birlikte Karabaşı isimli yaralı köpeği alıp veteriner hekime götürerek tedavisini yaptırdı. Elbay, duyarlı davranışından dolayı Ömer Faruk’u kutladığını ve hayvan severler olarak önümüzdeki günlerde Ömer Faruk’u ödüllendireceklerini söyledi.
Yaralı köpeğin tedavisini yapan Veteriner Hekim Mehmet Emin Özcan, köpeğin yarasını temizleyip gerekli tedaviyi yaptıklarını belirterek, “Ömer Faruk gerçekten örnek bir davranış sergilemiştir, kendisine teşekkür ediyorum, kendisini kutluyorum. Bundan sonrada yaralı bir hayvan bulduğunda hastaneye değil de veteriner hekime getireceğine inanıyorum” diye konuştu.
Ömer Faruk ise yaralı köpeğin tedavi ettirilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Ömer Faruk’a Hayvan Sevenlerden Destek Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN