’ın Kadın Futbol Takımı Yozgat’ı 3. Ligde Temsil Etmeye Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 23.6.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 14:24
Yozgat’ın Kadın Futbol Takımı Yozgat’ı 3. Ligde Temsil Etmeye Hazırlanıyor
’ın ilk ve tek kadın futbol takımı olma özelliğini taşıyan Galata Sağlık Sanat Spor Kulübü 2015-2016 Futbol sezonunda Türkiye Futbol Federasyonun (TFF) organizasyonunda düzenlenen Kadınlar 3. Liginde mücadele etmeye hazırlanıyor.
Başkanlığını Soner Tumgan’ın yaptığı ve Yozgat’ı kadınlar futbol liginde temsil etmeye hazırlanan Galata Sağlık Sanat Spor Kulübü, geçtiğimiz haftalarda Ordu’da düzenlenen Türkiye Genç kızlar futbol turnuvasına katılarak , Yozgat’ı TFF kadınlar l 3. Liginde mücadele etme hakkını kazandı.
Statü gereği 3. Lig’de oynamak için gereken gençler kategorisinde bulunma şartını yerine getiren Galata Sağlık Sanat Spor Kulübü kadınlar 3. Ligi’ne de bir anlamda katılım hakkını da kazanmış oldu.
Kulüp başkanı Soner Tumgan, Yozgat’ın kadın futbol takımının 3. Ligde Yozgat’ı temsil etmeye hak kazandığını ve bunu en iyi şekilde değerlendireceklerini belirterek, “ Önümdeki futbol sezonunda kadınlar liginde Yozgat’ı temsil edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Erkek oyunu diye adlandırılan futbolun bayanlar tarafından yapılmasının zorluğunun yanı sıra deplasmanlı bir ligde mücadele etmenin de ayrı bir zorluğu var. Biz bu yola çıkarken Yozgat’ta bütün alanlarda olduğu gibi sporda da öncelik hep erkeklere verilmiş. Kurslar, spor okulları etkinlikler hep erkekler için. Kız çocuklarımız için yeterince güvenli sosyal alanlar ortaya çıkartamamışız. Bir nebze olsun bunu yıkmak ve ardında farklı spor dallarıyla yine kızlarımıza sosyal alanlar açmayı hedefledik. Önceliğimiz kulüpsel bir başarıdan ziyade çocuklarımızı gençlerimizi sporun birleştirici ve kaynaştırıcı özelliğini kazandırmak” dedi.
Yetiştirecekleri sporcuları öncelikle milli takımlara göndermek ya da spor akademilerine hazırlayıp onları öğretmen , spor uzmanı olmalarının yolunu açmak istediklerini ifade eden Tümgan, “ Bütün bunları yaparken sağlıklı ve güvenli ortamda onları eğitmek istiyoruz. Bunun içinde alanında uzman pedagojik formasyona sahip spor uzmanlarıyla hareket edip başarıya ulaşmış modelleri uygulamaya çalışacağız. Sağlam bir organizasyon yapısıyla hareket edip futbol kulübünü en kısa zamanda tesisleştirip spor okulu olarak Yozgat’ın çocuklarını, gençlerini Türk sporuna kazandırıp en iyi yerlere gelmelerini planlıyoruz. Kendimiz için değil bütünüyle Yozgat için yola çıktık. Hedeflerimiz büyük. Bu hedeflerimize inanan ve bizlere sonsuz destek veren ASKF Başkanımız Sayın Hakan Bektaş’a da ayrı bir yer açmak lazım. Onun başkanlığında planlanan hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum. Genç kızlar futbol turnuvasına katılım için destek veren Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş’a, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Sayın İskender Nazlı’ya Belediye Başkanımız Sayın Dr. Kazım Aslan’a Tesisleri kullanmamızda yardımcı olan Bozok Üniversitesi SKS Daire başkanı Zümriye Demirel Hanımefendiye teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat’ın Kadın Futbol Takımı Yozgat’ı 3. Ligde Temsil Etmeye Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN