’ta Çürük Raporu Verilen Güreş Eğitim Merkezi Yıkılacak

Giriş Tarihi: 8.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Yozgat’ta Çürük Raporu Verilen Güreş Eğitim Merkezi Yıkılacak
’ta 1989 yılında inşa edilen, son Avrupa ve Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp’in de yetiştiği Güreş Eğitim Merkezi binasının çürük olduğu belirlenince, binanın yıkılarak yeni bir binanın inşa edilmesine yönelik çalışmalara başlanıldı.
Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Güreş eğitim merkezinde bakım onarım çalışmaları yapmak istediklerini ancak, yapılan incelemelerde binanın depreme dayanıklı olmadığının belirlendiğini belirterek, “Bu sebeple binanın yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildi. Şuanda merkezimizde 30 sporcumuz bulunmaktadır. Bu sporcularımız mevcut tesislerimizde çalışmalarını yürütebilmekte ama barınma konusunda sıkıntı var. Onu da çözmek için çalışıyoruz. En kısa zamanda bir bina bulup, sporcuları öğretim yılında bu binaya nakledeceğiz. Yeni bir merkez yapılması için de proje hazırlıyoruz bu yıl yatırım programına dahil edileceğini umuyoruz” dedi.
Güneşer, Bozok Spor Salonu binasında da büyük onarım yapılacağını, çatı, tribün, sporcu ve seyirci giriş çıkışlarının ayrılacağını ve yeni bir düzenleme yapılacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat’ta Çürük Raporu Verilen Güreş Eğitim Merkezi Yıkılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN