Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta 40 Bin Öğrenci Yaz Kuran Kursuna Katılıyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Yozgat’ta 40 Bin Öğrenci Yaz Kuran Kursuna Katılıyor
’ta okulların tatile girmesiyle İl Müftülüğü tarafından bin 500 cami, mescit ve kuran kursu binasında açılan ’Yaz Kuran Kursu’ eğitimine bu yıl ilgi daha da arttı.
Hafta içi her gün her yaştan öğrenci ve yetişkinin katıldığı kurslarda, Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi dini içerikli derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de yapılıyor.
Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da açılan Kur’an kurslarına yoğun talep ve teveccühün olduğunu söyledi. Müftü Poçanoğlu, Yaş sınırının kalkmasıyla kurslara ilgi arttığını belirterek, “ Şu anda bin 500 İmam, Müezzin ve Kur’an kursu öğreticimiz il genelindeki bin 500 cami, mescit ve kuran kursu binasında 40 bin civarında çocuğumuza eğitim vermektedir. Çocuklarımız Kur’an kurslarıyla buluşuyor. Bu bizler için büyük bir sevinç kaynağı oluşturuyor” dedi.
Geçen yıllara göre ilginin bu yıl daha da fazla olduğunu vurgulayan Müftü Poçanoğlu, “Geçen yıl 35 bin civarında olan kursiyerlerin sayısının bu yıl 40 bin civarına yükselmiştir. Önümüzdeki yıllarda bu talebin artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.
Poçanoğlu, kursta başarılı olup, Kur’an-ı Kerim öğrenmeye başlayan kursiyerlere birer Kur’an-ı Kerim hediye edeceklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat’ta 40 Bin Öğrenci Yaz Kuran Kursuna Katılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN