Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğankent Kültür Merkezi İnşaatı Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 11.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
’ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent Belde Belediye Başkanı Doğan Sungur, belediyenin ekonomik durumu iyi olmamasına rağmen, zor şartlar adlında yatırım yapmaya çalıştıklarını söyledi.
Doğankent Kültür Merkezi inşaatının sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Sungur, 2015 planlaması içerisinde Doğankent’e bir kültür merkezi kazandırmayı hedeflediklerini ve bunun için de ilkbahar mevsiminde çalışmalara başladıklarını kaydetti. Şu ana kadar inşaatın yüzde 50 sini tamamladıklarını ifade eden Başkan Sungur, “Bu kültür merkezi beldemizin en önemli ihtiyaçlarından biridir. Şu anda 2 bin 700 nüfusa sahip kasabamızda, yazın bu nüfus 5 binin üzerine çıkıyor. Bir çok hemşehrimiz başka illerde, başka ülkelerde ikamet ediyor ve bu insanlar yaz mevsimini veya yıllık izinlerini geçirmek için beldemize geliyor" dedi.
Kendisinin kültür merkezi inşaatına ekonomik destek sağlayabilmek amacıyla Kültür Bakanlığı ve TANAP nezdinde girişimlerde bulunduğunu, bazı basın yayın organlarında TANAP’ın ekonomik destek sağlayacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Sungur, “Konuyla ilgili olarak TANAP’a yaptığımız başvuru değerlendirmeye alınmış, ayrıca Kültür Bakanlığı’na da aynı konuda bir başvurumuz var. TANAP yetkilileri, hattın geçtiği köy ve kasabalarda, sosyal amaca dönük projelere sıcak bakıyorlar. Bu konuda bilgilendirme amacıyla TANAP Sosyal İlişkiler Müdürü Barbaros Hasan Tosun Bey ve Sosyal Etki Uzmanı Gizem Kunt Hanımefendi beni ziyarete geldiler. Çok memnun oldum, gerekli ekonomik destekleri sağlayabilirsek inşaatımızı 2016 yaz sezonuna yetiştireceğiz.Kültür merkezinin içerisinde düğün salonu, konferans salonu, evlendirme salonu, meslek edindirme atölyeleri ve sergi alanları yer alacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğankent Kültür Merkezi İnşaatı Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN