Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, "Kadir Gecesi Hepimizin Birlik Ve Beraberliğimize Vesile Olsun"

Giriş Tarihi: 12.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, Kadir Gecesi Hepimizin Birlik Ve Beraberliğimize Vesile Olsun
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, İslam’da mübarek gün ve gecelerden en önemlisi olan “Kadir Gecesi”nin, tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olması dileğinde bulundu.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın doruk noktasına ulaştığı mübarek bir ay olduğunu ve bu ay içerisinde bin aydan hayırl�� Kadir Gecesinin bulunduğunu belirterek, “Toplumun sosyal yaralarını şifalı elleriyle saran zekat ve fitreleriyle arınma ve yenilenme bilincimizin tazelendiği rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesine erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu müstesna ve muazzez gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir” dedi.
İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi inananlar için bir fırsat gecesi olduğunu vurgulayan Coşkun, “Tüm insanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin hepimizi birlik, beraberlik, bolluk, bereket, kazanç, yardımlaşma, paylaşma, dua, ziyaret, itibar, inanç, barış, mutluluk ikliminde birleştirmesini ve daha güzel bir geleceğe kapılar açmasını temenni ediyoruz. Bu duygularla tüm hemşehrilerimin Kadir Gecesini kutlar, bu gecenin ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayır getirmesini dilerim” diye konuştu.
Son yıllarda Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Mısır’da, Arakan’da, Filistin’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanların katledildiğini, göz yaşlarının sel olup aktığını belirten Coşkun; “Kardeşlerimize, insanlığa yönelik büyük bir soykırım ve zulüm uygulanmaktadır. Omuzlarımızdaki vebalin, yüreğimizdeki acıdan katbekat arttığı bu günlerde idrak edeceğimiz Mübarek Kadir Gecesi’nin öncelikle insanlık dramının sona ermesine, dinmese de acıların bir an evvel durmasına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyor, lı hemşerilerime sağlık, sıhhat ve dua dolu günler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, "Kadir Gecesi Hepimizin Birlik Ve Beraberliğimize Vesile Olsun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN