Bozok Bereket Kervanı 2500 Kişiye İftar Yemeği Verdi

Giriş Tarihi: 14.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Yozgat Bozok Bereket Kervanı 2500 Kişiye İftar Yemeği Verdi
Valiliği ve Yozgat Belediyesi işbirliği ile hazırlanan ve ‘Gönül sofrasında sizlerle‘ sloganıyla yola çıkan “Bozok Bereket Kervanı” Sarraflar Caddesi’nde yaklaşık 2 bin 500 kişiye verdi.
İftar yemeğine Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Yavuz Güner, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
İftar öncesi bir açıklama yapan Yozgat Vali Yazıcı, üç yıldır Yozgat Belediye ile birlikte il merkezi mahalleleri ve ilçelerde, Bozok Bereket Kervanı adı altında gönül sofrası kurduklarını belirterek, "Burada kurduğumuz sofralar tamamen sünnete ve Ramazanın manasına uygun steril bir yemektir. Buradaki amacımız devletle milletin kaynaşmasını sağlamak. Bir araya gelerek birbirimizi daha yakından görme, tanıma imkanı bulmaktır. Devletin sıcak yüzünü, milletimizin güzel hasretleri ile buluşturmaktır. Ramazanın bu manidar ve güzel havasında beraberliği sağlamak, vatandaşlarımızla birlikte iftarımızı yapmaktır. Bugünde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesinde yine insanımızla aynı yemeğe kaşık sallayacağız ve aynı duaya amin diyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Bozok Bereket Kervanı 2500 Kişiye İftar Yemeği Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN