Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdağmadeni Belediye Başkanı Daştan:

Giriş Tarihi: 21.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Akdağmadeni Belediye Başkanı Daştan:
’ın Akdağmadeni İlçe Belediye Başkanı Suphi Daştan, ilçenin altyapı sorunun kalmadığını, yaptıkları yeni projeleri ise ilçenin 45-50 yılını düşünerek hazırladıklarının söyledi.
Akdağmadeni ilçesinde üçüncü dönem belediye başkanı seçilen Belediye Başkanı Suphi Daştan, görevi ilk geldiklerinde ilk önce ilçenin altyapı problemini çözmek için çalışma başlattıklarını belirterek, “Akdağmadeni belediyesi 1862 yılında kurulmuş Türkiye’nin en eski belediyelerinden ikincisidir. Çok köklü tarihe sahip ilçemizde biz göreve geldiğimizde ilk olarak altyapı sorunlarını çözdük. 110 kilometre kanalizasyon şebekesinin 84 kilometresini biz yaptık. Bütün yollarımızı asfalt ile kapladık, kaldırımlarımızı yaptık. Yozgat’ın hiçbir ilçesinde olmayan 5 bin metre kare kapalı otopark yaptık. İki tane kapalı sebze pazarını hizmete açtık. Belediyenin asli görevleri, yol, su, temizlik işlerimiz hiçbir şekilde aksamadan en iyi şekilde yürütülürken, sosyal projelere ağırlık veriyoruz” dedi.
Akdağmadeni ilçesinin İç Anadolu Bölgesinin incisi haline getirmek için gayret gösterdiklerini, ilçenin 45-50 yılını düşünerek projeler hazırladıklarını vurgulayan Daştan, “Akdağmadeni ormanlık alan içerisinde bir ilçe olmasına rağmen biz yeşile büyük önem veriyoruz ve ilçemizde 10 dekar olan yeşil alan ve parklarımızı 300 dekara çıkardık. İlçemizin tarihi ve kültürüne yönelik çalışmalar yaptık ilçemizdeki tarihi binaların restorasyonlarını yaparak hizmet eder hale getirdik” dedi.
İlçe meydanı projesinin sürdüğünü dile getiren Belediye Başkanı Daştan, “İlçemizde belediye kaynaklarıyla büyük oranda istimlak gerçekleştirdik. Belediye meydanını yaptık, kendi hizmet binamızı yapıp taşındık ve eski binamızı yıkıp o kısmı da meydana katacağız. Eski belediye binamızın alt kısmı konferans salonu olacak üstü ise meydana dahil edilecek. Binamızın yıkılmasıyla birlikte merkez camimizin de etrafı açılmış olacak” diye konuştu.
16 KİLOMETREDEN SICAK SU GETİRİYORUZ
Akdağmadeni ilçesinin turizm merkezi ilan edildiğine değinen Belediye Başkanı Daştan, “İlçemiz tarihi alanları, yeşili ve ormanlarıyla tam bir turizm cennetidir. Buraya 16 kilometre mesafeden termal su getiriyoruz. Projemiz hazırlandı ve Ağustos ayı içerisinde ihaleye çıkacağız ve inşallah önümüzdeki yıl bu sıcak su ilçemize gelmiş olacak. Amacımız buraya termal bir otellerin yapılmasını öncülük etmektir. İlçemize termal bir otel yapıldığı takdirde, ilçemize gelecek turistlerin konaklaması ve vakitlerini en iyi şekilde değerlendirilmesi sağlanacaktır. Turistler tarihi alanlarımızı, mağaralarımız ve ormanlarımızı gezebilecek, turlar düzenleyecek, konakladıkları otelde ise sıcak sulardan faydalanabilecek. Yine ileriye dönük kış turizmi için en uzun kayak pistine sahip olan ilçemizde kayak merkezi için proje hazırlandı. İleriye dönük bu projemiz de hayata geçirilecektir. Biz ilçemizin sadece bugününü değil 45-50 yıl sonrasını düşünüyoruz. Ulaşım konusunda da ilçemizin büyük avantajı mevcuttur. Doğuyu batıya bağlayan E-88 karayolu kenarında, hızlı tren tamamlandığında istasyona 15-20 dakikalık mesafede, Sivas havaalanına bir saat mesafede Yozgat havaalanı tamamlandığında yine Yozgat’a da bir saat mesafede yer alacaktır. Buda ilçemiz için büyük bir avantajdır” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdağmadeni Belediye Başkanı Daştan:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN