Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşkar’dan TSO’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 9.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Aşkar’dan TSO’ya Ziyaret
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Kamuran Aşkar, Ticaret Sanayi Odasını ziyaret etti.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayan Aşkar, seçim gezilerine ara vermeden devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Zonguldak Ticaret Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ve yönetimini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Kamuran Aşkar, şunları söyledi:
"Ben öncelikle yeni göreve gelen Metin Demir’e yeni görevine başarılar diliyorum. İnşallah hayırlısı olur. Güzel hizmetleri yapmak vesile olur. Malumunuz 10 Şubat tarihinden itibaren başlayan bir seçim sürecimiz var. Bu kapsamda sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyoruz. İki işi bir arada yapıyoruz aslında hem Metin Demir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunuyoruz hem de aday adaylık sürecinde sivil toplum ziyaretlerini gerçekleştirmiş oluyoruz. Sivil toplum örgütleri o şehrin kaderinin belirlenmesinde, siyasetinin belirlenmesinde etkin olması gereken kurumlardır. Bugün Avrupa’ya baktığımızda sivil toplum örgütlerinin siyaset dizaynın da oranlara baktığınızda yüzde 85 civarında olduğunu fakat Türkiye’de bu rakamın çok gerilerde olduğunu görüyoruz. Öyleyse sivil toplum olarak daha çok yol kat etmemiz olduğu aşikardır. İnşallah bu kapsamda Türkiye’nin en güçlü sivil toplum birlikteliğinden olan Ticaret sanayi odasına da büyük görev düştüğü görülmektedir. Zonguldak yıllardır Türkiye’nin Almanya’sı olmuş bir şehir Zonguldak’ın önünün açılması noktasında en önemli görevin düştüğü sivil toplum örgütlerinin en başında şüphesiz Ticaret Sanayi Odası gelmektedir. Zira bir şehrin kalkınması o bölgenin sanayisinin gelişmesiyle doğru orantılıysa bu kapsamda TSO’nun bu şehre verebileceği katkı, söyleyebileceği daha fazla sözü olabileceğine inanıyoruz.7 Haziran sonrası Zonguldak’a hizmet etme görevi bize verildiği takdirde her platformda sivil toplum örgütleri ile diyalog içinde olacağımızı Zonguldak adına taş taş üstüne koyan Zonguldak’a bir çivi çakan sanayicilerimizin emrinde olacağımızı ve onların her sıkıntısında yanlarında olacağımı deklare ediyorum. Tekrar Metin Demir’e yeni görevinde başarılar diliyorum.”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Ticaret Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ise Aşkar’a çalışmalarında başarılar dileyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz sizleri TSO’da ağırlamaktan son derece memnun olduğumuz ifade etmek isterim. İş Dünyasının çoğu kuralı sadece iş hayatında değil başka alanlarda da geçerli bizim temel şiarımız rekabet her konuya kaliteyi arttırıyor. Bunu müşade ediyoruz. Bu siyaset alanında bizce de böyle, siyaset alanında Türk demokrasisinin daha ileri bir noktaya gelmesi daha oturmuş bir hal alması için toplumun çok farklı kesimlerden siyasete olan ilgilinin artması gerektiğini düşünüyoruz. Bu dönemde ilginin biraz daha artmış olması bizi sevindiriyor. Biz her zaman daha çok insanı siyasette görmek istiyoruz. Sizler tabi eğitim hayatından sendikal yaşantınızdan iyi tanıdığımız bir simasınız. Sizin bu yarışa girmeniz bizi ziyadesiyle memnun etti. Bu yarışa bir rekabet ortamı yaratacağınız ve sonucunda kaliteyi daha ileri taşıyacağınızdan hiçbir şüphemiz yok. İnşallah aldığınız bu karar Kendiniz için ve Zonguldak’ımız için hayırlara vesile olur. Biz nasip olur da 7 Hazirandan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinde Zonguldak’ı temsil etme grevi size verilirse çok yakın iş birliği içinde olmayı umuyoruz. Bu yolda size bütün çalışmalarınızda başarılar diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşkar’dan TSO’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN