Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakam Çay "Sınav İçin Gerekli Önlemler Alındı"

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kaymakam Çay Sınav İçin Gerekli Önlemler Alındı
’ın Ereğli ilçesinde 13 Mart Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime geçiş sınavı (YGS) nedeniyle toplantı düzenlendi. Kaymakam İbrahim Çay, sınav hakkında bilgiler verirken alınan tedbirlere vatandaşların duyarlılık göstermesini istedi.
13 Mart Pazar günü öğrencilerin gireceği Yüksek Öğretime geçiş sınavıyla ile ilgili olarak yapılan toplantıda konuşan Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, ilçede 5 bin 201 öğrencinin sınava gireceğini sınavda 470 kişin de görev yapacağını kaydetti. Alınan tedbirlere vatandaşların uymasını ve duyarlılık göstermesini isteyen Çay "2015 yılı Yüksek Öğretime geçiş sınavıyla ilgili toplantıdır. Toplantıda ki amacımız her sene olduğu gibi öğrencilerimizin huzurlu bir ortam içinde sınavlarını yapabilmeleri ve gerçekleştirebilmeleri için bizde burada ne yapılması gerekiyorsa yapacağız, gereken tedbirleri alacağız. Genel olarak ben sizi bilgi verirsem ilçemiz de 5 bin 201 öğrenci sınava girecektir. Görevli olarak da 740 görevlimiz görev yapacaktır. Okul ve bina olarak 18 bina 271 salon da sınavlarımızı gerçekleştireceğiz. Her zaman söylüyorum önemli olan vatandaşlarımızın da alınan tedbirlere duyarlılık göstermesidir. Geleceğimize teminat olan yavrularımızın daha iyi bir şekilde sınavlarında başarı gösterebilmeleri için huzur ortamında yapmalarında yarar vardır. Çünkü öğrenci velisi olarak hepimizin beklentisi çocuklarımızın sınavlarını iyi bir şekilde geçirebilmesi ve istedikleri yere yerleşebilmeleridir. Bu vesileyle sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum, ailelerine sabırlar diliyorum, her şey gönüllerince olsun, inşallah emekleri boşa çıkmaz. Ben tekrar huzurlu bir ortam içinde sınavlarını yapmaları için öğrencilerimize, öğretmenlerimize, görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" dedi.
Toplantıda Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Emniyet Müdürü Timur Özgen, Eğitim fakültesi Dekanı Ali Azar ve diğer komisyon üyeleri hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakam Çay "Sınav İçin Gerekli Önlemler Alındı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN