Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakan,” ’ta Emeğimiz Ve Çivimiz Vardır”

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:22
Çakan,” Zonguldak’ta Emeğimiz Ve Çivimiz Vardır”
MHP Milletvekili Aday Adayı; Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, “Bürokraside mühendislikten Genel Müdürlüğe kadar her kademe de görev yaptım. Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüm esnasında Kdz. Ereğli Alaplı şantiyeleri ve kurulmaları dahil, her bir köyde ya bir cami yaptırma, köprü yol, menfez ile ilgili mutlaka bir emeğimiz bir çivimiz vardır” dedi
MHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı, Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, seçim çalışmaları kapsamında MHP Alaplı ilçe Teşkilatını ziyaret etti. Kalabalık partililerin yanı sıra bazı siyasi partilerin yöneticileri tarafından da karşılanan Zeki Çakan, partililerle tek tek selamlaştı.
Çakan parti binasında yaptığı konuşmada “İçinde bulunduğumuz ortam, yaşadığımız bugünkü durum ülkemizin devletimizin bölünmez bütünlüğünü sarsacak her türlü harekete gebe, demokratik laik sosyal hukuk devleti gerçekten tehlikede, göklerde dalgalanan ayyıldızlı bayrağımızın rüzgar kesilmek istenmekte, bu nedenle ülkemizde yaşayan herkese Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin tabiri ile ‘Bizimle Yürü Türkiye ’ sloganına sarılmak askerli borcu gibi borç haline geldi. Bu nedenle elimi taşın altına koyarak, siyaseti hemen hemen bırakma kararı vermişken, içinde bulunduğumuz ortamda kolayı değil, zoru seçerek, ama o zorun bütün ülke tarafından görülerek, iktidara adım adım yürüdüğünü görerek, benimde katkım olsun diye, önce MHP’ye üye oldum. Onun ardından Genel Merkeze giderek aday adaylığı başvurusunda bulundum. Hiç kimse ile başta Genel Başkanımız olmak üzere Genel Merkez de hiçbir yetkiliyle görüşmeden Zonguldak’taki il ve ilçe Teşkilatlarının bazıları ile görüşerek siyasi hayatımdaki en isabetli kararımı verdiğim düşüncesindeyim. Bu nedenle bugün teşkilatlarımızı ziyarete başladık. Önce Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatını ardından da Alaplı ilçe Teşkilatını ziyaret ettim” dedi.
“KENDİMİ ALDIĞIM YETKİDEN FAZLA SORUMLU TUTTUM”
Bu güne kadar kendisine verilen görevlerden fazla kendisini aldığı yetkiden fazla sorumlu tuttuğunu belirten Çakan, “Birçok görevlerde bulundum. Burada o görevlerim esnasında bana destek olan benim üzerimde emeği olan kardeşlerim ve ağabeylerim var. Şunu açıklıkla ifade ediyorum ki bana verilen bütün görevlerden fazla, kendimi aldığım yetkiden fazla sorumlu tuttum bu güne kadar. Yetki ve sorumluluk birbirinden ayrılmaz iki parçadır. Eğer size yetki verildiğinde kendinizi sorumlu tutmazsanız o yetkinin üstesinden gelemezsiniz. Bürokrasi de mühendislikten Genel Müdürlüğe kadar her kademe de görev yaptım. Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüm esnasında Kdz. Ereğli Alaplı şantiyeleri ve kurulmaları dahil, her bir köyde ya bir cami yaptırma, köprü yol, menfez ile ilgili mutlaka bir emeğimiz bir çivimiz vardır. Bakanlık yaptığım süre içerisinde de hiçbir zaman bölgemi yani Zonguldak, Bartın ve Karabük’ün bütünlüğünü muhafaza etmeye ve korumaya çalıştım. Bu görevlerim esnasında elimden ne geldiyse yapmaya özen gösterdim” diye konuştu.
“MHP BAHÇELİ LİDERLİĞİNDE İKTİDARA YÜRÜYOR”
MHP’nin Bahçeli liderliğinde iktidara yürüdüğünü belirten Çakan, şöyle konuştu: “Tabi ki bugün partimizin Türkiye’de Türkiye’nin geleceği ile ilgili gördüğü ilgi, gördüğü teveccüh Genel Başkanımızın Kurultay da belirttiği gibi ülkenin bölünmez bütünlüğünü sağlamadaki rolü alınacak yetkiye bağlıdır. Sizin vereceğiniz yetkiye bağlılığıdır. Bu yetkiyi Allah nasip ederse vermenizi ve bu yetkinin Türkiye genelinde verileceğinin işaretlerinin onurunu taşıyoruz. Allah nasip ederde iktidar olursak, Allah nasip ederde iktidar ortağı olursak, için 57. Hükümette Genel Başkanımızın Başbakan Yardımcılığını yaptığı dönemde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptım. Genel Başkanımızı o görevi esnasında çok daha yakından tanıma fırsatı buldum. Liderliğinde MHP’nin iktidara yürüdüğü açıktır. Bu yürüyüşte hep beraber birbirimize sarılır benim olsun değil, bizim olsun dersek, küçük olsun değil, büyük olsun dersek, ihtiraslı değil, hırslı hareket edersek neticeye mutlaka ulaşırız. Bu nedenle Kdz. Ereğli, Alaplı, Zonguldakımız ve Türkiyemizin birçok sorunu var. bakın geçmiş dönemde Kdz. Ereğli ve Alaplı ekonomik yönden çok daha iyiydi. Bugün tersaneler bomboş, bugün taşımacılık diye bir şey söz konusu değil, bugün saç ticareti ile ilgili herhangi bir ekonomik hareketlilik söz konusu değil, başta bir fakülte, yüksekokul kurulup, özellikle üniversitemize bağlı belirli bölümlerin Kdz. Ereğli ve Alaplı da açılabilmesi mücadelesini vermek mecburiyetindeyiz. Kdz. Ereğli ve Alaplı bir bütündür. Ama bir öğrenci çok önemlidir. 4 öğrenci bir kişinin işe girmesi demektir. 4 öğrenci bir istihdam demektir. Üretim yapılmadığı sürede istihdam olmaz, yatırım olmadığı sürece işsizliğe çare bulunmaz bu göçün temeli budur”
“FİLYOS’A 757 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPILMALI”
Filyos Projesi ile ilgili en büyük barajın temelinin kendi döneminde atıldığını bundan sonra da 4 adet barajın yapılacağını kaydeden Çakan, Filyos’a 757 milyon dolarlık yatırım yapılması gerektiğini belirterek konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bugüne kadar başta Filyos Projesi olmak üzere, Filyos Projesi ile ilgili en büyük barajın temelini Köprübaşı barajı olarak Devrek’te Allah bize nasip etti, ben attım. Bundan sonra yapılacak dört tane daha baraj var. Toplam 757 milyon dolarlık yatırım yapılmalı, bu yatırımları iktidar olursak Allah nasip ederse bütün gücümüzle biz yapacağız. Koalisyon ortağı olduğumuzda aynı şekilde devam edeceğiz. Örneğin Muhalefette kalıp ana muhalefet olduğumuzda da bunları yapılması ile ilgili zorlayarak takip esasını elden bırakmadan parti menfaatini değil, ülke ve bölge menfaatini ön planda tutacağız. Genel Başkanımız asla parti menfaatini önde tutmamış ülke menfaati için her türlü fedakarlığı yapmıştır. Şu anda da yapmaya devam etmektedir. Ama artık tıkanma noktasına gelmiştir. Bu ülkenin her ferdi, ülkesi, vatanı ve milleti ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması noktasında tek vücut olmalıdır. Artık kaybedecek zamanımız yoktur. Bu nedenle de taşın altına elimi sokarak partimde bu göreve talip olmayı, aday adayı olarak, üye olarak hiç önemli değil, partim içinde de mücadele etmeyi uygun gördüm. Bu inançla bu azimle, bu kararlılıkta içinizde yanınızda yer aldım. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Beni böyle karşıladığınız için.”
MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer de konuşmasında “MHP Genel Merkezimiz 11. Olağan Genel Kurultayını yapmıştır. Kurultayımızın ana hedefi ‘Bizimle Yürü Türkiye’ başlığı adı altında MHP’yi Türkiye ‘de birinci parti haline getirip tek başına iktidar hedefidir. Partimiz Allah’ın izniyle büyüyor. Bu her yerde gözüküyor, her yerde göze çarpıyor. Bu bağlamda Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, MHP Zonguldak aday adayı olmuş ve partimize gelmiştir. Ben kendisine başarılar diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakan,” Zonguldak’ta Emeğimiz Ve Çivimiz Vardır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN