Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK’dan Okullara Bilgilendirme Toplantısı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:29
SGK’dan Okullara Bilgilendirme Toplantısı
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Kozlu Orta Okulu öğrencilerine Diyabet ve Obezite hakkında bilgiler verildi.
Sosyal Güvenlik İl Müdürü Çiğdem Acar, Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Okan Şentürk, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Mehmet Kıran, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Yardımcısı Emine Oral ve Servis Şefleri tarafından ziyaret edildi. Ziyarette Diyabet ve Obezite Konulu “ Güven ile Sağlıklı Yaşam” Kitabı dağıtıldı.
Ziyarete konuşma yapana İl Müdürü Çiğdem Acar “ Çocuklarımızın hepsine Sosyal Güvenlik bilincini kazandırma için çalışıyoruz bu konudaki çalışmalarımız İl Merkezimizde ve İlçelerimizde devam etmekte, az sonra sağlıklı bireylerin yetişmesinde sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu anlatan bir çizgi film izleyeceksiniz bu nedenle hepinize iyi seyirler diliyorum, bizi ağırlayan okul idarecilerine ve öğretmenlerine de teşekkür ediyorum” dedi.
İl Müdürü Acar’ın konuşmasının ardından öğrenciler “Güven ile Sağlıklı Yaşam (Diyabet ve Obezite)” çizgi filmini izlediler. Öte yandan Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Kozlu Anadolu Lisesi öğrencilerine Sosyal Güvenlik Bilincini kazandırmak ve bilgilendirmek için ziyaret düzenlendi. Ziyarete Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürü Çiğdem Acar, Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Okan Şentürk, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Mehmet Kıran, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Yardımcısı Emine Oral ve Servis Şefleri Katıldı. Kozlu Anadolu Lisesi Müdürü Murat Sevindik’in de bulunduğu bilgilendirme toplantısında İl Müdürü Acar Sosyal Güvenliğin önemini anlatan ve öğrencilerin okuldan mezun olduktan sonra Genel Sağlık Sigortalığının gerekliliği ve işe başladıktan sonra sigortalı olmanın kendilerine kazandırdıkları, iş kazasının ve kayıt dışı çalışmanın zararları ile sosyal Güvenlikle ilgili neler yapmaları gerektiğini anlatan bir konuşma yaptı ve İl Müdür Acar’ın konuşmasının ardından Merkez Müdürü Kıran “Sosyal Güvenlik Nedir ve Neden Sigortalı olmalıyız” konulu sunum gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK’dan Okullara Bilgilendirme Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN