Kendi Haberini Yapıp Sosyal Paylaşım Sitesinde Yayınladı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
’ın Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar köyünde bir vatandaş evinin önünde yapılmayan yola tepki göstermek için farklı bir yöntem kullandı. Yolu cep telefonu ile görüntületen Ali Yalçınkaya, bir muhabir gibi yorum yaparak, köy muhtarına ve yolu yarım bırakan yetkililere tepki gösterdi.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar köyü sakinlerinde Ali Yalçınkaya köydeki yol yapım çalışmalarının evinin önü atlanarak devam edilmesine tepkisini sosyal paylaşım sitesinde kendisini haber yaparak gösterdi. Ali Yalçınkaya “Köyde ayrımcılığın belgesi ve görüntüsü” başlığını verdiği haberini video kaydı ile sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yayınladı. Video kaydında yapılmayan yolu gösterip üzerine yorum yapan Yalçınkaya, çalışmalar sırasında kendisine seçimlerde destek vermediği muhtarın ayrımcılık yaptığını, yetkililerin buna cevap vermesini istedi. Yalçınkaya video kaydındaki konuşmasında, “Burası Ereğli’ye bağlı Osmanlar Köyü. Burada hizmet yapılmış ama bir evin önü özellikle açık bırakılmış. Ben bunun yetkililerden cevabını bekliyorum, bir açıklama bekliyorum. Ben burada kasıt olduğuna inanıyorum. ‘Hayır, kasıt yok. Biz bunu gereği gibi yaptık’ diyorsa o yetkili bana açıklama yapacak. Buradaki yolda kasıt var. İlla ki bu yolda muhtar yanlısı mı olmak gerekiyor? Muhalefete hizmet gelmeyecek mi? Bu hizmet devletin verdiği malzeme ile yapılmış. Devletin verdiği malzemeyi insanlar ‘Sen bizdensin, sen bizden değilsin’ diye ayırım yapamaz. Ben buradan bir yetkili istiyorum, bir cevap bekliyorum” dedi.
Ali Yalçınkaya, bir yakınına çektirdiği görüntüler sırasında kimi zaman yetkilileri eleştiriyor kimi zaman da teknik eleman gibi yolun yanlış yapıldığını söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi Haberini Yapıp Sosyal Paylaşım Sitesinde Yayınladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN