Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin Yüzme Şampiyonlarından Rektör Özer’e Ziyaret

Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
Geleceğin Yüzme Şampiyonlarından Rektör Özer’e Ziyaret
Yüzme Kulübünün sporcu ve antrenörleri ile sporcuların aileleri Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’i ziyaret ettiler.
Zonguldak’ta alanında faaliyet gösteren tek organizasyon olan Zonguldak Yüzme Kulübünün sporcu ve antrenörleri ile sporcuların aileleri Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’i makamında ziyaret ettiler. BEÜ Senato Salonunda, 17 Nisan Cuma günü gerçekleşen ziyarette Kulüp Başkanı İlker Buğra Kubilay, 2014’te kurulan Zonguldak Yüzme Kulübünün yeni bir kulüp olmasına rağmen birçok başarıya imza attığını, ancak ilimizde nizami bir havuzun bulunmaması nedeniyle birçok zorluk ve dezavantaj yaşadıklarını söyledi. Üniversite bünyesinde gelecek aylarda faaliyete geçecek olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun kendileri ve Zonguldak için büyük bir şans olduğunu, geleceğin şampiyonlarının yetişmesine büyük katkı yapacağına inandığını belirten Kubilay, Kulüp adına küçük sporcularının havuzdan yararlanabilmesi için Rektör Özer’den destek istedi. Ziyarette veliler de spora gönül vermiş çocukları adına yüzme branşında yeterli tesis imkânı bulamadıklarını, havuzun büyük bir imkân yaratacağını ve bu havuzdan yararlanmak istediklerini dile getirdiler.
Rektör Özer, “Önümüzdeki aylarda faaliyete geçirmeyi planladığımız havuz ile gerek üniversitemiz personeli ve öğrencilerimize, gerekse ilimizde yaşayan Zonguldaklılara dünya standartlarında bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
Bülent Ecevit Üniversitesinin birçok alanda olduğu gibi spor alanındaki yatırımlarının da ilimizde bazı önemli açıkları gidermeye yönelik olduğunu vurgulayan Özer, tesisin, üniversitemize ve bölge insanına hizmet sunmanın yanı sıra sporcularımızı da destekleyecek olmasından memnuniyet duyacağını belirtti. Minik sporcular heyecanla bekledikleri desteği veren Rektör Özer’e alkışlarla teşekkür ettiler. Ziyaret minik sporcuların ziyaret anısına Rektör Özer’e Kulüp tişörtlerini armağan etmeleri ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin Yüzme Şampiyonlarından Rektör Özer’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN