Eren Enerji Ve Valiliği Sosyal Sorumluluk Protokolü İmzaladı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 14:47
Valiliği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Eren Enerji sponsorluğunda protokol imzalandı.
Zonguldak Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokole Zonguldak Valisi Ali Kaban, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Emir Eren katıldı.
Zonguldak Valiliği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Eren Enerji A.Ş. sponsorluğunda, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırma, insan sevgisi temelli davranış eğitimi kazandırma, hayal gücünü destekleyerek araştırmaya yönelik bir bilinç oluşturmak, moral değerler eğitimine katkıda bulunmak, Türkçe’nin doğru kullanımını sağlamak, tabiat ve hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla 8 ilçe ilkokullarında 2 bin 160 şubenin sınıf kitaplıklarına konulmak üzere şube başına ortalama 61 kitap toplamda 132 bin 523 kitap temin edilerek okullara dağıtıldı.
LİSELERE ’ERMENİ MESELESİ’ ÖZEL SAYISI KİTAPLARI DAĞITILDI
Ermeni meselesinin 100. yılında öğrencilerin konuyu çok yönlü öğrenmelerini sağlamak amacıyla Zonguldak’ta bütün orta öğretim okullarının okul kütüphanelerine konulmak üzere bilim adamları ve uzmanların arşivlere dayalı olarak makalelerinin, incelemelerinin ve araştırmalarının yer yer aldığı 5 ciltlik ’Ermeni Meselesi’ özel sayısından 100 takım (500 cilt) temin edilerek, liselere dağıtıldı.
32 BİN ADET ÇANAKKALE KONULU KİTAP
Zonguldak Valiliği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Eren Enerji A.Ş. sponsorluğunda, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı anısına konu ile ilgili olarak öğrencileri bilgilendirme ve okuma alışkanlığı kazandırmak, insan sevgisi temelli istendik yönde davranış eğitimi edindirmek, hayal gücünü destekleyerek araştırmaya yönelik bir bilinç oluşturmak, moral değerler eğitimine katkıda bulunmak, Türkçe’nin doğru kullanımını sağlamak amacıyla 32 bin 585 adet Çanakkale konulu kitap öğrencilere dağıtılacak.
20 ROMAN VATANDAŞ UMRE YOLCUSU
İmza töreninde konuşan Zonguldak Valisi Ali Kaban, “Emir beye teşekkür ediyorum. Roman çalışması bölgemiz için önemlidir. 92’den beri üniversitemizin de bir çalışma yapmadığını görünce rektörümüzle görüşerek bu konuda çalışma başlattık. İçimizde yaşayan hakikaten daha iyisine layık olan bu kardeşlerimize bir şekilde tanıyarak daha iyi ulaşmamız gerekiyor. Yapılacak bir sosyal çalışma için Emir bey kendilerinin de destek verebileceğini söyledi. Onun için de ayrıca teşekkür ediyorum. BAKKA ile yapacağımız çalışmaya destek sözü verdiler. Her sınıfa ortalama 50-60 kitap düşmek üzere bütün okullarımıza kitap ulaştırdık. Onun devamı olmak üzere, 33 bin orta öğretim talebemize Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı olması sebebiyle kitaplar dağıtılacak. Bizim Çanakkale’yi unutmamamız, unutturmamamız gerekiyor. Ayrıca Roman çalışmamızın bir devamı olmak üzere umreye Roman vatandaşlarımızdan birilerini gönderme çalışması yapabilir miyiz diye müftümüz gayret ediyordu. Çalışma neticesinde 20 vatandaşımızı umreye gitmek üzere onlara böyle bir söz verilmişti, Eren Enerji sponsorluğu üstlendiler” diye konuştu.
Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Emir Eren ise “Valim her şeyi çok güzel izah etti. Geçen yıllarda Zonguldakspor’a yaptığımız yardımları bu yıl eğitim ağırlıklıya çevirdik. Ben de bu kitapların çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ana okullarında çeşitli kitaplar var. Çanakkale ve Ermeni meselesinin 100. yılı ile ilgili kitaplar var. Bunu hepimizin çok iyi anlaması lazım gelir. Bu da çocukluktan başlıyor. Geleceğimiz için çok önemli. Kendilerine, müftümüze ve milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.
Protokolün imzalanmasının ardından Zonguldak Valisi Ali Kaban, Emir Eren’e plaket takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eren Enerji Ve Zonguldak Valiliği Sosyal Sorumluluk Protokolü İmzaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN