Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşaret Diliyle Dua Ettiler

Giriş Tarihi: 14.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 15.5.2015 00:22
İşaret Diliyle Dua Ettiler
’ın Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Din Kültürü Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında işitme engellilerle işaret dili ile dua etti ve ilahiler okudu.
Atatürk Kültür Merkezi’nde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa konuşmacı olarak katılan Ereğli Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Bahram Hasanov, “İşitme engellilere surelerin anlamlarını işaret diliyle anlatmak” adı altında gerçekleştirdikleri projeyi Ereğli’den başlayıp Türkiye geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Bahram konuşmasında, “İnsanlar Kur’an’ın, İslam’ın nuruyla aralarındaki engelleri din görevlileri vasıtası ile aşabiliyorlar. Bu anlamda bu günkü etkinlik çok önemli. Din eğitimi hizmeti veren kişiler insanların Kur’anla, Kur’an nuruyla, İslam nuruyla aralarındaki engelleri aşabilmek için bazen hal diliyle, bazen de kal diliyle insanlara yardımcı olurlar. Bizler din eğitimcileri olarak bazen hal dilindeki bazen de kal dilindeki eksikliğimiz nedeniyle insanları Kur’an ve İslam ile buluşturma konusunda sıkıntılar yaşıyoruz” dedi.
Programda katılımcılara işaret dilinin sadece el hareketlerinden oluşmadığı, vücut dilinin de önemli olduğu vurgulandı. Etkinlikte katılımcılara işaret dili ile dua yaptırıldı ve ilahiler okundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşaret Diliyle Dua Ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN