Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amelebirliği İşçi Temsilciliği Seçimleri Yapıldı

Giriş Tarihi: 25.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 16:48
Amelebirliği İşçi Temsilciliği Seçimleri Yapıldı
Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı’nın Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Çatalağzı İşletme Müdürlüğü ve Türkiye Elektrik Üretim-İletim A.Ş. Kuzey-Batı Anadolu Şebeke İşletme Grup Müdürlüğü’nün ve Ereğli Havzasında çalışan işçileri kapsayan İşçi Temsilciliği seçimleri 25 Haziran 2015 tarihinde yapıldı.
TTK’na bağlı Müesseselerde ve Çatalağzı Termik Santralı İşletme Müdürlüğü ve Türkiye Elektrik Üretim-İletim A.Ş. Kuzey-Batı Anadolu Şebeke İşletme Grup Müdürlüğü işyerlerinde kurulan sandıklarda yaklaşık 11 bin üye oy kullandı.
TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü’nde oyunu kullanan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci seçimlerin maden işçilerine hayırlı olması temennisinde bulunarak şunları söyledi;
“Amelebirliği Cumhuriyetimizin kurucularının daha Cumhuriyet kurulmadan maden işçileri için kurduğu ilk yardımlaşma kurumudur. Amelebirliği’nin kuruluşu, ülkemiz yedi düvele karşı Kurtuluş Savaşını verirken, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının havzamıza, maden işçisine ve kömüre verdikleri büyük önemin en büyük göstergesidir. Kurulduğu günden bugüne, işçilerin alın terinden birikimlerini yine maden işçisinin hizmetine sunan kurum, üyelerinin ekonomik ve sağlık sorunları, çocuklarının öğreniminde en büyük destekçisi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. İşçi arkadaşlarımız emekli olduklarında birikimlerini toptan alarak emeklilik yaşamlarına katkı sağlanmaktadır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amelebirliği İşçi Temsilciliği Seçimleri Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN