Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrek’e Mesire Alanı

Giriş Tarihi: 25.6.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 17:50
Devrek’e Mesire Alanı
Devrek A Tipi mesire alanı ve yöresel ürünler satış yeri projesi tanıtıldı
Valiliği Toplantı salonunda Devrek İlçesine bağlı Hışıroğlu köyü mevkiinde Orman Bakanlığından tahsis ile alınan 78 bin metrekarelik bir alanda projesi tamamlanan Devrek A Tipi mesire alanı ve yöresel ürünler satış yeri tanıtıldı. Projede, yöresel ürün pazaryeri, baston müzesi, tarihi Devrek Evleri ve Lezzet Lokantası, kültürel yerler, spor sahaları, kütüphanesi ve konaklama yerleri bulunuyor.
Tanıtıma, Zonguldak Valisi Ali Kaban, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş, İl Genel Meclisi Başkanı Vacit Durdubaş, İl Özel Plan ve Proje Müdürü Mustafa Kalaycı, Devrek Bastoncular Derneği Başkanı Tansel Işık katıldı.
Zonguldak Valisi Ali Kaban proje ile ilgili yaptığı konuşmada, “Yöresel ürün pazaryeri, baston müzesi, tarihi Devrek Evleri ve Lezzet Lokantası, kültürel yerler, spor sahaları, kütüphanesi ve konaklama yerleri bulunuyor. Alt yapı çalışmalarına en kısa zamanda başlıyoruz. Her gün 700 bin insanımız Amasra hattına gidiyor ve geliyor. Çünkü biz bundan çok fazla istifade etmesi gereken yol üzerindeki bir kültür merkezi Devrek olarak hiç bir şey istifade edemiyoruz diyebiliriz. Çünkü gelenler araç yeri bulamıyor. Ama şimdi araç parkları ile günü birlik tesisleri ile BEÜ tarafından özel hazırlanmış yeni ağız tadına uygun tarzda ürünlerin sunulacağı mekanlarıyla insanların durmadan geçebilecekleri bir yere dönüşecek. Burada merkezde bastoncularımız var onların o değerli sanat eserleri var. Biz onlar üzerinden bölgemizi bölgemizdeki turizm etkinliklerini yönlendirmek istiyoruz” dedi.
Proje ile ilgili Özel İdare Plan ve Proje Şube Müdürü Mustafa Kalaycı da proje hakkında bilgiler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrek’e Mesire Alanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN