Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alaplı’da 3 Köye Su Tankı Verildi

Giriş Tarihi: 27.6.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 28.6.2015 07:23
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından olası yangınlara karşı ilk müdahalede kullanılması için Alaplı’da 3 köye su tankı verildi.
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Demirciler, Kasımlı ve Dağ Köyü’ne olası orman yangınlarında kullanılmak üzere üç adet su tankeri verildi.
Kasımlı Köyü Muhtarı Muhittin Çağlayan, yaptığı açıklamada, olası yangınlara ilk müdahaleyi yapacak bir ekip kuracaklarını söyledi.
Alaplı’da 3 orman köyüne su tankı verildiğini ifade eden Çağlayan, “Köylerimizde meydana gelebilecek yangın olaylarında İtfaiye ekiplerinin olay yerine gelene kadar ilk müdahalenin köy halkı tarafından yapılabilmesi amacıyla yangın söndürme tankları Orman Bölge Müdürlüğümüz tarafından İlçemizde Demirciler, Kasımlı ve Dağ Köyüne verildi. Biz Kasımlı köyü olarak yangınlara ilk müdahaleyi yapacak bir ekip kurmayı planlıyoruz. Bu ekip İtfaiye ekipleri olay yerine gelmeden 2,5 tonlu tam kapasiteli su tankıyla ilk müdahaleyi yapacak. Köyümüze su tankı kazandıran yetkilere teşekkür ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaplı’da 3 Köye Su Tankı Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN