Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alaplı Belediye Meclisi’nde Kent Konseyi Kararları Görüşüldü

Giriş Tarihi: 3.7.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 22:22
Alaplı Belediye Meclisi’nde Kent Konseyi Kararları Görüşüldü
’ın Alaplı ilçesi belediyesinin Temmuz ayı toplantısında Kent Konseyi Genel Kurulu’nda alınan kararlar görüşüldü.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmada belediye sınırlarını genişletilmesinin ilçe için çok önemli olduğunu ifade etti.
Sınırların genişletilmesi için öncelikle Belediyeye yakın köylerdeki vatandaşların talepte bulunması gerektiğini anlatan Tekin, şunları kaydetti: “Biz çok yakın olan köylerimiz var. Huzurken, fatih mahallesi, okçular ve aşağı doğancılar köyleri hemen dibimize gelen Ereğli’nin mahallesi buralarla ilgi bizim bir yaptırım gücümüz yok. Orada yaşayan vatandaşlarımızdan bize talep gelmesi lazım. Daha önce Okçular köyüne bağlı olan TOKİ evleri Yeni Mahalle vardı. Buradaki vatandaşlar Belediye müracaatta bulundu ve referandum yapılarak Belediye sınırlarına dahil oldular. Belediyenin sınırlarını genişletmesine ihtiyacı var. Büyümemiz lazım, maddi yönden de Belediyemiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak bunu yapmak bizim elimizde değil, keşke Belediye sınırlarını genişletebilsek. Kent Konseyimize yer tahsisi ile ilgi bir sözümü vardı.2016 yılında Kent Konseyine bir bütçe ayırarak yer tutmayı planlıyoruz. 2016 böyle bir çalışmamız olacak.”
Gündem maddesi ile ilgi söz alan Ak Parti Belediye Meclis üyesi Hüseyin Öztürk de, Belediye sınırlarını genişletilmesiyle ilgi Belediyenin ön ayak olması gerektiğini belirterek, “Belediye Başkanı, Meclis üyeleri ve birim amirleri bununla ile kamuoyu oluşturmazsa vatandaşlarda kendi içinde organize olup Belediyeyi alın diye hayatta gelmez. Bu konuda hep birlikte el birliği ile kamuoyu çalışması yapalım. Öncelikli olarak AKAL İplik fabrikasının içinde bulunduğu alanı Belediye sınırlarına alınması lazım en azından bununla ilgi bir çalışma yapılabilir” dedi.
Konuşmaların ardından sone eren meclis Ağustos ayının tatil olması nedeniyle Eylül ayında açılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaplı Belediye Meclisi’nde Kent Konseyi Kararları Görüşüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN