Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tenis Deniz Spor Kulübü; İlk Lisanslı Yüzücüsü Irmak’la Yüzme Branşında Da Yarışacak

Giriş Tarihi: 9.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü; İlk Lisanslı Yüzücüsü Irmak’la Yüzme Branşında Da Yarışacak
Türkiye’nin en eski ve köklü kulüplerinden olan Tenis Deniz Spor Kulübü Yüzme branşında da lig ve şampiyonlarda boy gösterecek.
1951 Yılında şu anda faaliyetlerine başarıyla devam ettiği ve yaptığı yatırımlarla çağdaş seviyelere getirdiği tesislerde Türkiye’nin 4.Tenis Kulübü olarak kurulmuş olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü 2015 yılı başında açtıkları Masa Tenisi, Badminton, Dağcılık, satranç ve yüzme branşlarında da kadrolarını oluşturarak lig ve şampiyonlara katılmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda ve bu yıl tenis sporundaki ulusal başarılarıyla gündemde olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Mayıs ayında Masa Tenisi ligine katılmış ve şampiyonayı ilk 8 arasında tamamlamıştı. Haziran ayında Ankara’da yapılan Türkiye Badminton şampiyonasına da katılan bu tarihi kulüp bu ilk tecrübesinde de başarılı maçlar çıkarmıştı.
Diğer branşları olan satranç ve dağcılıkta da lisanslı sporcu kadrosunu oluşturmaya başlayan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü son olarak tarihinin ilk yüzücüsüne kavuştu.
IRMAK GÜNAY 65 YILLIK KULÜBÜN İLK LİSANSLI YÜZÜCÜSÜ OLDU
2002 Doğumlu Irmak Günay Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün ilk lisanslı yüzücüsü olarak kulüp tarihine geçti. 65 Yıllık bir kulübün lisanslı yüzücüsü olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Irmak Günay, "Yüzme sporunu çok seviyorum. Okulum adına çeşitli yüzme müsabakalarına katıldım. Şimdi de okulumla birlikte çok köklü ve ülkemizin spor tarihinde önemli bir yeri olduğunu öğrendiğim Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü adına yarışacağım. Böyle güzel bir kulübün yüzücüsü olmak çok gurur verici. Bu büyük kulübü en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapmaya çalışacağım."
KULÜP BAŞKANI ÇETİN ÖZÇEP IRMAK GÜNAY’A BAŞARI DİLEKLERİNİ İLETTİ
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Başkanı Çetin Özçep ilk lisanslı yüzücüleri olan Irmak Günay’ı kutladı, başarılar diledi ve spora verdikleri destek nedeniyle de Günay ailesine teşekkürlerini iletti.
Başkan Özçep; Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün 65 yıllık başarılı tarihi olan, ülke çapında daima saygı ile anılan, parlak geçmişiyle ve spora katkılarıyla söz sahibi bir spor kulübü olduğunu, ana branş olan tenisin yanında yeni açtıkları üçü olimpik 5 branşta da aynı ciddiyet ve gayreti göstereceklerini ifade etti. Özçep, Irmak Günay ve takıma katılacak diğer yüzücülerle de yüzme ligleri ve şampiyonalarda Zonguldak kentini temsil etmek ve ülke sporuna katkı sağlamak için bütün güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü; İlk Lisanslı Yüzücüsü Irmak’la Yüzme Branşında Da Yarışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN