Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrek’te TEOG, YGS Ve Lgs Tercihleri İçin Tercih Danışmanlık Büroları Açıldı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Devrek’te TEOG, YGS Ve Lgs Tercihleri İçin Tercih Danışmanlık Büroları Açıldı
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, tercih döneminde öğrencilere ve öğrenci velilerine yönelik danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla 81 ilde “tercih danışmanlığı komisyonları“ oluşturulmaya başlandı.
’ın Devrek ilçesinde de 6-16 tarihleri arasında Temmuz tercih döneminde, öğrencilere ve öğrenci velilerine yönelik danışmanlık hizmeti Devrek İstiklal İlkokuluna 6 rehber öğretmen nezaretinde öğrencilerin ve öğrenci velilerinin tercihlerine yardımcı olunmaya başlandı
Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik hizmeti verilirken, tercih yapılacak okulların fiziki koşulları, ulaşımı, yüzdelik dilimi gibi bilgiler konularında da yardımcı olunuyor. Ayrıca öğrencinin kendini tanıması, becerilerini fark etmesi, bir üst eğitim olan üniversiteden beklentilerini, tercihi yapılacak okulun mezuniyet sonrası istihdam imkanlarını, okulun yakın ve uzak çevresini, öğrencinin lise sonrası hedeflerinin belirlenmesi konusunda rehberlik hizmeti verilmektedir.
Oluşturulan danışmanlık komisyonu ile ilgili bilgi veren Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya,” Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığımızın öğrencilerimizin ve öğrenci velilerimizin TEOG sürecinde sağlıklı tercih yapmalarını sağlamayı amaçlanıyor. Öğrencilerin bu komisyonlara mutlaka müracaat etmelerini ve bu komisyonlarımızın tavsiyelerini önemsemelerini istiyoruz. Çünkü okul seçimi, ilerideki üniversite tercihini de belirleyecek bir seçimdir. Bu dönemde öğrencilerin, bir rehberle birlikte tüm bilgileri ortaya koyup kendilerini bilimsel kriterlerle değerlendirecek danışmanlık hizmetine ihtiyacı var” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrek’te TEOG, YGS Ve Lgs Tercihleri İçin Tercih Danışmanlık Büroları Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN