Rektöre Sahte Hesap Şoku

Giriş Tarihi: 14.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
’ta kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer adına Twitter üzerinden sahte profil oluşturuldu. BEÜ’den yapılan açıklamada ise hesabın ciddiye alınmaması ve yasal sürecin başlatıldığı bildirildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Rektör Mahmut Özer adına sahte hesap açıldığı konusunda açıklamada bulunuldu. Sahte hesaplar üzerinden yapılan paylaşımların ise Rektör Özer ile herhangi bir ilgisi olmadığı belirtildi.
Yapılan açıklamada ise şöyle denildi:
“Geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer adına bazı hesaplar açıldığı ve bu hesaplar üzerinden bazı paylaşımlar yapıldığı tespit edilip, kamuoyuna adres ve paylaşımların Sayın Özer ile herhangi bir ilgisi olmadığı duyurulmuştu. Saygıdeğer Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’in şahsına ait, adı geçen site dahil herhangi bir sosyal paylaşım sitesinde hesabı bulunmamasına karşın Twitter’da daha önce “@RektorOzer” adresiyle açılan hesap şikayetimiz doğrultusunda ilgili kullanıcı tarafından kapatılmıştır. Ancak “@BeuRektoru” ismiyle yeni bir hesap adı altında, insanlık onuruna sığmayan ve gayriciddi paylaşımlara devam edilmektedir. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’le hiçbir ilgisi bulunmayan bu hesap ile ilgili yasal süreç başlatılmış olup; bu ve benzeri türden açılan hesap veya hesaplara ve atılan mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini kamuoyuna tekraren ve saygıyla duyururuz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektöre Sahte Hesap Şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN