Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülüç Belediye Spor Yaz Futbol Okulunu Açtı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:47
Gülüç Belediye Spor Yaz Futbol Okulunu Açtı
Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyespor yaz futbol okulunun açılışı Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından yapıldı.
Gülüç belediye başkanı Gökhan Demirtaş tarafından Saat 14.30’da açılışı yapılan yaz okulunda minik sporcular ilk idmanlarını yaptı. Temel amaçlarının gençleri uyuşturucu, alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan korumak olduğunu belirten Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, okula gelen gençlerin forma, şort, çorap ve tozluklarını kendilerine ücretsiz verdiklerini söyledi.
Demirtaş açıklamasında, "Gülüç Belediye Spor olarak geçen sende yapmıştık, bu sene devam ediyoruz. Çocuklarımıza burada yaz okulunu başlattık. Burada emeği geçen arkadaşlarıma, hocalarıma hepsine teşekkür ediyorum. Biz daha önce Anadolu Otel de bir gece yapmıştık ve bu geceden elde edilen geliri bu çocuklarımız için harcama yolunda yapmıştık. Buradan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Sayın Pevrul Kavlak’a ve Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’a teşekkür ediyorum. Oradaki gecenin gelirleri ile bu çocukların şortlarını, tozluklarını, formalarını belediye spor olarak ücretsiz dağıttık. Burada çocuklarımızın trafikten tehlikesi olmaması için servis koyduk. Servisle gelip gidiyorlar. Aileler buraya çocuklarını gönderdiklerinde telaş yapmıyorlar. Gülüç halkı bize çocuklarını teslim ettiler. Bizde onların emanetini her şekilde burada koruyacağız. Belediye spor olarak Gülüç’te spora büyük önem veriliyor. Son zamanlarda Türkiye’de bonzainin fazlaca yaygınlaşması nedeniyle Gülüç Belediye Başkanı ve ekibimle beraber Gülüç’te tüm çocuklarımızı bu zararlı maddelerden uzak tutmaya çalışıyoruz. Burada tekvando salonunda 85 sporcumuz, yeni bir boks salonu açtık. Orada 60’a yakın sporcumuz spor yapıyor. Halı saha tesislerimiz de yaz okulunda şuan 60 öğrencimiz bulunmaktadır. Yine U16, U19 ve A takımında 10, toplamda 300’den fazla gencimize spor yaptırıyoruz. Bizim tek derdimiz bu çocukların sosyal aktivite yaptırmak. Kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Gülüç belediye spor olarak çocuklarımızın okullardaki eğitimini en üst seviyeye çıkarmak ve spor alanında aktivitelerini geliştirmek istiyoruz. Onları bu ülkeye faydalı bireyler olarak yetişmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yaptığımız tüm kurslarda hiçbir şekilde ücret talep etmiyoruz. Yapılan etkinliklerimize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Bu çocuklarımıza bir şey kazandırabiliyorsak ne mutlu bize" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülüç Belediye Spor Yaz Futbol Okulunu Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN