Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saltukova Belediyesi Ve Esnafların İşbirliği İle 3 Bin Kişiye İftar

Giriş Tarihi: 16.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Saltukova Belediyesi Ve Esnafların İşbirliği İle 3 Bin Kişiye İftar
’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde, esnafların ve belediyenin işbirliği ile Saltukova meydanında 3 bin kişiye iftar verildi.
Saltukova Beldesinin merkezine kurulan iftar organizasyonu beldede bulunan esnafların ve belediyenin katkıları ile gerçekleşti. İftar organizasyonuna, Eski CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş ve yaklaşık olarak 3 bin davetli katıldı.
3 bin kişiye iftar verildi. Tıka basa dolan alanlar güzel görüntülere sahne oldu. İftar alanına gelen Eski CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ile birlikte Belediye Başkanı Zerrin Güneş iftara gelen davetlileri gezdi.
Saltukova iftar alanı ve çay bahçesi çevreden gelen davetlilerle doldu taştı. Çay bahçesine kurulan orkestra ile ilahiler söylendi. Saltukova belediye Başkanı Halka kısa bir konuşma yaparak iftara gelenlere teşekkür etti. Başkan Güneş, “Birlik beraberlik adına, dayanışma adına, esnaflarımız ve Belediyemizin işbirliği yapmış olduğumuz bu iftar programında, gördüğümüz bu izdiham karşısında mutlu olmamak elde değil. İnsanların coşkusu, yıllardır hissettiği özlemi, onların verdiği mutluluklar, herkesin gözlerinin içi pırıl pırıl gülüyor. Hele hele Belediye Başkanı arkadaşlarımız ve vekilimizin de katkılarıyla çok güzel bir şekilde organizasyonumuz devam ediyor. Ben herkese sizlerin aracılığı ile geldikleri için teşekkür ediyorum. Bu vesileyle de birkaç gün sonra kutlayacağımız Ramazan Bayramının herkese mübarek olmasını ve hayırlara vesile olmasını diliyorum teşekkür ediyorum” dedi.
İftar programına katılan Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı gerçekten izdiham sözcüğünün yetmeyeceği kadar insanların buraya akın ettiklerini ifade etti. Başkan Kantarcı,“ Bizi izleyenlere selamlarımızı sevgilerimizi yolluyorum. Gerçekten bu akşam saltukova’da izdiham sözcüğünün yetmeyeceği kadar neredeyse saltukova’nın bütün meydanları yolları insan seli ile kaplı, Ramazan gecesinde müthiş bir iftar organizasyonu, ben bu organizasyonu düzenleyen başta Belediye Başkanımız Zerrin Güneş olmak üzere Saltukova’lı değerli kardeşlerime teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bu önemli bir ayda ramazanın sonuna yaklaşıldı. Önümüzde bayram var. Bayrama yaklaştığımız bu günlerde burada bir bayram havası var, gerçekten heyecanlanmamak mümkün değil. Dün akşam Karapınar’daydık sevgili Başkanım Ahmet Aydınla dün akşam Karapınar’ın meydanını doldurmuştu. Bütün insanlarımız akın akın iftara gelmişlerdi. İçinde yaşadığımız bu günlerdeki yapılan bu organizasyonların, halkımızın buralara katılımı, gerçekten çok umut verici ve gurur vericidir. Ben kendilerine tekrar teşekkür ediyorum buradan da önümüzdeki bayram günlerinde de ülkemize bütün dünyaya mutluluk ve refah diliyorum” dedi.
Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın ise Başkan Güneş’e teşekkür ederken Tüm İslam alemininde gelecek olan Ramazan Bayramını kutladı. Davete icap eden ve iftar alanını Başkan Zerrin Güneş’le gezen Zonguldak eski CHP Milletvekili Ali İhsan Köktür duygularını şöyle dile getirdi. “ Zonguldaklı tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu akşam gerçekten çok mutluyuz. Belediye başkanlarımızla, saltukova beldesinde yaşamını sürdüren büyüklerimizle, annelerimizle, bacılarımızla, genç kardeşlerimizle ve dışardan gelen konuklarımızla birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı gerçekten başkanlarımın da ifade ettiği gibi çok güzel bir ay birlik ve dayanışma duygusunun hoşgörünün doruk noktasına çıktığı bir aydır. Başkanlarımla gerçekten bu coşkuyu bu duyguyu bu birlikteliği hakkettiği şekilde yaşanması için ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Bu akşam burada çok duygulu muhteşem bir tablo var. Saltukova’da bütün yurttaşlarımız aralarında ayrım olmaksızın hepsi sevgi çemberi içerisinde burada buluştular. Gerçekten başkanlarımızı kutluyorum bu etkinlikleri yapıyorlar. Saltukova gerçekten Ramazan ayını bu akşam çok özel bir şekilde kutluyor. İnşallah bütün Ramazan aylarını bu şekilde kutlamak hepimize nasip olur. Önümüzde Ramazan Bayramı var ben bugünden tüm islam dünyası ve tüm insanlığa sağlık barış ve huzur getirmesini diliyorum.”
İftara gelen vatandaşlar Başkan Zerrin Güneş’e verdiği bu güzel iftardan dolayı teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saltukova Belediyesi Ve Esnafların İşbirliği İle 3 Bin Kişiye İftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN