Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Alt Yapı Ekibinin Yarısı Kadın

Giriş Tarihi: 2.10.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 11:04
’ın Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu beldesinde alt yapı çalışmalarında yer alan ekibin yarısı kadınlardan oluşuyor.
Erkeklerin elinden kürekleri kapan kadınlar yol çalışmalarına destek verdi. Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan’ın İş-Kur vasıtasıyla Belediye’ye aldığı kadınlar artık evlerinde oturmak yerine, küreklerini kapıp beldeyi güzelleştirmek için yapılan çalışmada yerlerini aldı. Alt yapı çalışmalarında toplamda 60 kişi yer alıyor ve 30’u kadınlardan oluşuyor.
Yol çalışmasında yer alan kadınlar, “Bu desteğin sadece bu alanda değil sürekli devam etmesini istiyoruz. Kendimize olan güvenimiz arttı. Bu iş, güç işi değil, yürek işi. Kadınlarımızın ne kadar güçlü olduklarını herkese göstermek istiyoruz ve gösterdik. Hamurumuzu da yoğururuz, küreğimizi, kazmamızı alıp yol da kazarız. Erkekler olmasa da kendi ayaklarımızın üzerinde nasıl duracağımızı kanıtladık ve bundan gurur duyuyoruz’’ dediler.
Yol çalışmasında çalışan erkekler ise "Bizler elbette ki destekliyoruz. Hatta onlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kadınlar da en az bizim kadar çalışmak istiyor ve bu konuda çok istekliler. Biz bu durumdan memnunuz. Hepsi ablamız, kardeşimiz ve birlik beraberlik içinde çalışıyoruz" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Alt Yapı Ekibinin Yarısı Kadın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN