Fazla kiloya karşı akademi

Giriş Tarihi: 4.9.2016
Fazla kiloya karşı akademi

Obezite, ve Beslenme Akademisi OBESITAS, yüz yüze ve online beslenme programlarının yanı sıra, hasta eğitimleri de veriyor

Vücut yağlarının aşırı artmasıyla karakterize edilen obezite, hayatı tehdit eden, hipertansiyon, , ateroskleroz, uyku apnesi, osteoartrit gibi hastalıklara davetiye çıkartıyor. Ciddi sağlık sorunlarına neden olan obezitenin önlenmesi, neden olduğu kronik hastalıkların önlenmesi açısından da önem taşıyor.

HASTA EĞİTİMLERİ
Sağlığı olumsuz etkileyen ve yaşam süresini kısaltan obezite ile savaşta Antalya'da "akademi" dönemi başlıyor. OBESITAS Obezite, Diyabet ve Beslenme Akademisi, fonksiyonel biyokimyasal değerlendirmeler sonrasında uzman danışma kadrosu ile kişiye özel beslenme programları oluşturuyor. OBESITAS, yüz yüze ve online beslenme programlarının yanı sıra, hasta eğitimleri de veriyor.

CERRAHİDE TECRÜBE ÖNEMLİ
OBESITAS'tan yapılan açıklamada, araştırmalara göre Türkiye'de erkeklerin dörtte birinde, kadınların ise yarıya yakınında obezite sorunu olduğunun tespit edildiğine çekiliyor. Obezite cerrahisinin başarı oranının deneyimli ve eğitimli ellerde çok daha yüksek olduğu vurgulanan açıklamada, "Hem tüp mide ameliyatları sonrası hem de bypass ameliyatları sonrası hastalarda geri kilo artışı gözlenebilmektedir. Unutulmamalıdır ki morbid obezite tedavisinde cerrahi operasyon işin sadece başlangıç aşamasıdır" ifadeleri kullanıldı.

YENİ BİR YAŞAM BİÇİMİ
Obezite cerrahisinin başarısında, hastanın yeni yaşam tarzını benimsemesinin önemine de dikkat çekilen açıklamada, "Bariatrik ve metabolik cerrahi uzmanı, beslenme ve diyetetik uzmanı ve ekiplerinin gözetiminde kontrollerine devam edilmesi, ameliyat sonrasında sağlıklı ve dengeli beslenmesi için oluşturulan beslenme programına uyması, gerekiyorsa uzman doktorun belirlediği besin, vitamin ve mineral takviyelerini düzenli olarak kullanması, spor ve egzersizi yaşam şekli haline getirmesi büyük önem taşımaktadır. Obezite cerrahisinden sonra uygulanacak olan beslenme programları bir diyet gibi görülmemeli, edinilecek bu sağlıklı beslenme alışkanlıkları bundan sonraki yeni yaşam biçimi olarak düşünülmelidir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fazla kiloya karşı akademi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN