Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahar kısa sürdü

Türel döneminde başlatılan Sosyal Kart uygulamasında mağduriyet sürüyor. ’li yönetim göreve geldiğinden beri geçen 5 ayda sadece 1 kez ödeme yaptı. 15 bin aile perişan oldu

Giriş Tarihi: 11.9.2019
Bahar kısa sürdü
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan 'Sosyal Kart'lara seçimden beri sadece 1 kez ödeme yapıldı. 'Martın sonu bahar' diyerek seçilen CHP'li yönetimin baharı kısa sürdü. Aileler seçimden önce CHP'li Başkan Muhittin Böcek'in 'sosyal yardımlar kesilmeyecek aksine artarak devam edecek' sözünü hatırlatarak isyan etti.

OKULLAR TELAŞLA BAŞLADI
İhtiyaç sahibi aileler özellikle okulların açılmasıyla kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabildikleri kartlara para yatmaması nedeniyle mağdur oldu. İlkokul 4'ncü sınıfa giden oğluyla birlikte yaşayan Sultan Akdere, eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte oğlunun kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyor.

ESKİYİ ÖZLEDİK
Sultan Akdere, "Menderes Türel döneminde yapılan ödemeler hiç aksamadı. Aksine erken yattığı bile oluyordu. Özellikle kandil günlerinde erken yatırılan sosyal destekler mesaj yoluyla bizlere iletiliyordu böylelikle kandillerimiz daha hoş geçiyordu" dedi. Oğlu Muhammet Akdere'nin ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı sosyal karta seçimden sonra sadece bir kez para yatırıldığını söyleyen anne Akdere, "O da geç yatırılmış bir paraydı" dedi.

BELEDİYE KAPI DUVAR
Sosyal destekte yaşanan sıkıntılar nedeniyle belediyeden bilgi almak için ulaşmaya çalıştığını ifade eden Akdere, "Çok zor bir şekilde ulaştım ve kartlarda güncelleme yapılıyor beklemeniz lazım gibi bahaneler söylediler" diye isyan etti.

TÜM TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLMUŞTU
BÜYÜKŞEHIR Belediyesi tarafından AK Partili Menderes Türel döneminde 4 yıl önce hayata geçirilen dar gelirli ailelere sosyal yardım desteği kapsamında sosyal kart uygulaması Türkiye'ye örnek olmuştu. Uygulamayı hayata geçiren ilk belediyelerden biri Antalya Büyükşehri Belediyesi olurken, sosyal kart uygulaması 19 ilçede olmak üzere yaklaşık 15 bin ihtiyaç sahibine umut olmuştu. Sosyal kart projesi ile 1 ve 2 kişilik aileye aylık 80 lira, 3 kişilik aileye aylık 110 lira, 3 kişilik ve üzeri aileye ise 140 lira yardımda bulunuluyordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahar kısa sürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN