Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ariana Grande kimdir?

26 Haziran 1993 tarihinde doğan Ariana Grande yaşı 21 olan bir sanatçıdır.

Ariana Grande burcu yengeçtir. Ünlü oyuncunun tam adı Ariana Grande-Butera şeklindedir. İsmi "Felix the Cat" çizgi filmindeki "Prenses Oriana" karakterinden etkilenerek konmuştur. Ariana Grande'ye yakınları, hayranları ve arkadaşları tarafından verilen lakaplar Ari, Little Red ve Riri şeklindedir.

Ariana Grande nereli, nerede doğdu, nerede yaşıyor sorusunun yanıtı Amerika'dır. Başarılı aktris Amerika'nın Florida'ya bağlı Boca Raton kentinde dünyaya gelmiştir. Annesi ona hamileyken ailesi bu kente taşınmıştır. "North Broward Preparatory School" ismindeki lisede öğrenimini sürdürürken eğitimini yarıda bırakıp müzikal alana yönelmiş, evde özel ders almaya başlamıştır.

Ariana Grande nin hayatına başarılı aktris Ariana Grande ailesinden bahsederek devam edeceğiz. Kendisinden büyük Frankie Grande isminde bir abiye sahip olan Ariana Grande kardeşi bir tanedir. Frankie Grande oyunculuk, dansçılık ve yapımcılık işleriyle uğraşmaktadır. Ariana Grande babası Edward Butera iken; annesi Joan Grande'dir.

Ariana Grande hakkında bilgilere yer verdiğimiz yazımıza sanatçının oyunculuk kariyeri ile devam edeceğiz. Küçüklüğünde çocuk tiyatrosunda sahneye çıkan başarılı yıldız "Oz Büyücüsü" gibi müzikallerde rol almıştır. 13 yaşında müzikal alanda ilerlemesini sürdürmüş fakat tiyatroyu da ikinci plana atmamıştır. 2008 yılında Broadway'de "13" isimli müzikalde yardımcı karakterlerden birisini oynayarak ilk önemli ödülünü kazanmıştır. Bir yıl sonra "Victorious" ismindeki televizyon programında canlandırdığı ana karakterlerden "Cat Valentine" rolü ona büyük bir ün getirmiştir. Dizi 2010 ve 2013 yılları arasında gösterilmiştir. Yıldız oyuncu 2013 yılından beri "Sam & Cat" adındaki seride "Cat Valentine"yi canlandırmaya devam etmektedir. Ayrıca seslendirmeler de yapan başarılı yıldız 2011 yılında "Winx Club" ismindeki animasyon serisinin 4 bölümüne sesiyle katkı yapmıştır.

Ariana Grande özgeçmişini kısaca ele aldığımız yazımızda şimdi de genç şarkıcının müzik kariyerine bir göz atalım. Müzikal kariyeri için 13 yaşında okuldan ayrılan Ariana Grande 2010 yılının Ağustos ayında "Victorious" dizisinin birinci sezonunun ardından çıkış albümünün hazırlıklarına başlamıştır. Bu aşamada dünyaca ünlü pop şarkıcısı Katy Perry'den yardım almıştır. Bu arada oynadığı dizi Victorious için müzikal anlamda önemli katkıları olmuştur. Ariana Grande'nin çıkardığı ilk teklisi "Put Your Hearts Up" ismini taşır. Ariana Grande çıkış albümünü ise 3 Eylül 2013 tarihinde çıkarmıştır. Toplamda 13 parçadan oluşan albüm 50 dakika uzunluğundadır. Ariana Grande yeni albümünün ismi "My Everything" şeklindedir. 22 Ağustos 2014'te çıkardığı 12 parçadan oluşan bu albümün uzunluğu ise 40 dakikadır.

Yazımızın bu bölümünde Ariana Grande fiziksel özelliklerine, Ariana Grande boyu ve kilosuna değineceğiz. Ariana Grande kilosu 47 kg olan bir oyuncudur. Ariana Grande boy kaçtır? Ariana Grande boyuise 1,55 m şeklindedir. Ariana Grande saç rengi doğal olarak koyu kahverengi olduğu sanılmaktadır. Ancak genç oyuncu dizi ve filmlerdeki karakterlere göre saçlarını boyatmaktadır. Son zamanlardaki saç rengi kırmızıdır. Ariana Grande göz rengi koyu kahverengidir. Ariana Grande vücut ölçüleri 80 cm- 61 cm- 81 cm şeklindedir. Ariana Grande özelliklerinden en çok değişik saç renkleri, sol yanağındaki gamzesi ve sesi ile dikkat çeker. Ariana Grande kıyafetlerinin Amerikan standartlarına göre numarası 2 ikenAriana Grande ayak numarası yine Amerikan ölçülerine göre 6'dır.

Biraz da Ariana Grande gerçeklerine değinelim. Hayvanları çok seven ünlü yıldızın Coco, Ophelia, Toulouse ve Fawkes isimlerini taşıyan 4 evcil köpeği vardır. Ayrıca deniz ve okyanus canlılarına karşı ayrı bir ilgisi vardır. Bu yüzden plajlarda vakit geçirmekten hoşlanır. Ariana Grande'nin en büyük fobisi ise yüksekliktir.

Ariana Grande kimdir, hayatı, Ariana Grande biyografisi başlıklı yazımızda son olarak Ariana Grande nin sevdiği şeyler nelerdir sorusunu cevaplayacağız. Ariana Grande en sevdiği yemek somon balığı; en sevdiği içecek Hindistan cevizi suyudur. Ariana Grande en sevdiği renk eflatundur. Favori şarkıları Christina Aguilera'nın söylediği "Beautiful" ile "One Direction" grubunun seslendirdiği "What makes you beautiful" şeklindedir. Ariana Grande nelerden hoşlanır konusunda yer olarak Güney Afrika ve Malezya'yı sevdiği söylenmeden geçilemez. Ariana Grande filmlerden 2003 yapımı "Bruce Almighty"den hoşlanmaktadır. Şarkıcı olarak beğendiği isim Madonna olan Ariana Grande'nin rol modellerinden birisi de Madonna'dır.

BİZE ULAŞIN