Seehofer sınır dışı işlemlerini artıracak

Büyük Koalisyon Hükümeti’nde İçişleri Bakanı olacak olan CSU lideri Horst Seehofer, sınır dışı işlemlerini arttıracağını söyledi

Giriş Tarihi: 12.3.2018 10:12
Seehofer sınır dışı işlemlerini artıracak
Almanya'da Hıristiyan Birlik'le (CDU/ CSU) Sosyal Demokratlar (SPD) tarafından kurulacak yeni koalisyon hükümetinde İçişleri Bakanığı'nı üstlenmesi kesinlesen Horst Seehofer, sınır dışı işlemlerini artıracağını söyledi. Bild am Sonntag gazetesine konusan, koalisyonun en küçük ortağı Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) lideri Seehofer, "Sınır dışı işlemleri önemli ölçüde artırılmalı. Daha sert eylemlere ihtiyacımız var. Özellikle iltica isteyenlerin arasındaki sabıkalılar ve suç isleyenler için" dedi. İltica başvurularına ilişkin kararların birkaç ay içinde alınması gerektiğini de ifade eden Seehofer, Almanya'nın "liberal değerlerini" korumak için daha güçlü devlete ihtiyacın olduğunu kaydetti.

AVRUPA'NIN EN GÜVENLİSİ OLACAK
Çarşamba günü Meclis'te yemin ederek göreve baslayacak olan Seehofer, 10 yıl boyunca Bavyera Eyaleti Başbakanlğı görevini üstlenmişti. Seehofer, Almanya'yı Avrupa'nın en güvenli ülkesi yapmak istediğini söyledi. "Vatandaşların güvenliği söz konusu olunca, güçlü bir devlete ihtiyacımız var" diye konuşan Seehofer, "Tüm güvenlik güçleri, siyasetin sınırsız olarak arkalarında durduğunu bilmeli. Zor ve tehlikeli görevlerinde her türlü yardımı alacaklar" dedi. Seehofer, 7 bin 500 yeni polis memuru alınacağını ve önemli noktalara güvenlik kameraları kurulacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seehofer sınır dışı işlemlerini artıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN