Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acarlar Mahallesi’nde Temizlik Çalışması Başlatıldı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:17
Acarlar Mahallesi’nde Temizlik Çalışması Başlatıldı
İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin talimatıyla ilçe genelinde başlatılan boş arsa ve bahçelerdeki çöp, evsel atık ve moloz yığınlarının temizlenerek sağlıklı bir kent oluşturulmasına ilişkin çalışmalar Acarlar Mahallesi’nde devam etti.
Acarlar’daki temizlik çalışmaların yerinde İnceleyen Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent oluşturulması için çevre temizliği büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla sadece konteynırlardaki çöpleri alarak, birkaç cadde ve sokağı temizleyerek bu işi yapmış olmazdık. Geçtiğimiz ay içerisinde ilgili birim personellerimle yaptığım toplantıda ilçemiz genelinde yol, tarla, bahçe ve boş arazilerdeki evsel atıkların temizlenmesi, moloz yığınlarının alınması, ağaçlandırma çalışmalarının yapılabileceği alanların belirlenmesine yönelik talimat vermiştim. Arkadaşlarımızın yaptığı incelemeler ile vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda da ilçemiz genelinde geniş çaplı bir çevre temizliği çalışmasını başlattık. Temizlik çalışmalarımız beş yıl boyunca sistemli bir şekilde devam edecektir” dedi.
“BOŞ ARAZİLERİN ÇEVRESİ ÖRÜLECEK”
İlçe genelindeki temizlik çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımıza ait olan arsa ve bahçelerin etraflarının çevrilmesi için gerekli çalışmaların da başlatılacağını kaydeden Başkan Kale; “Özellikle sokak ve cadde aralarında bulunan arsalarımızın etraflarının duvarla çevrilmesi ile söz konusu duvarların boyanması için mülk sahiplerine gerekli tebligatları göndereceğiz. Bununla birlikte gerek duyulan alanlar ile cadde ve sokaklarımızın ağaçlandırma çalışmalarını da başlatacağız. Böylece daha sağlıklı ve estetik görünüme sahip bir çevreyi oluşturmayı planlıyoruz” dedi.
“HER YERE EŞİT HİZMET GÖTÜRME GAYRETİNDEYİZ”
Göreve geldikleri günden bu yana ilçenin temel sorunlarının çözüme kavuşturulması, hizmet mekanizmasının oluşturulması ve kusursuz bir biçimde yürütülmesi için gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Kale; “Halktan uzak, ben yaptım oldu demekten ziyade halkımızın görüş ve önerilerini de dikkate alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Büyükşehir yasası ile birlikte sorumluluk alanlarımızın içinde kalarak işten kaçmak yerine ilçemizin tamamına hizmet götürmeyi kendimize borç biliyoruz. Çünkü bizim inancımızda Halk’a hizmet Hakka hizmet düsturu yatmaktadır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acarlar Mahallesi’nde Temizlik Çalışması Başlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN