Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Triatlon Federasyonu TEK Görevli Gelişim Semineri Kuşadası’nda Yapıldı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:58
Triatlon Federasyonu TEK Görevli Gelişim Semineri Kuşadası’nda Yapıldı
Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen “Teknik Görevli Gelişim Semineri” sona erdi.
ITU Teknik Delegesi Paul Groves’ ın sunum ve bilgilendirme yaptığı Kuşadası’ndaki seminere, 51 teknik görevli katıldı. Seminerde, ITU ve Ironman’ in geçtiğimiz yıldan bu yana yaptıkları ortak çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ve yenilenen yarış kuralları hakkında geniş bir bilgilendirme yapılırken, teknik görevlilere aynı zamanda kişisel gelişim eğitimi verildi. Paul Groves’ ın yanı sıra seminere Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Genel Sekreter Suat Öztin, İdari Genel Koordinatör Suat Kılıç ve Teknik Genel Koordinatör Alp İşkin ve eski MHK Başkanı, Başkan Yardımcısı Yard. Doç Dr. Nevzat Mutlutrük, Başhakem Sadet Güler ve Eğitim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydoğan Ulaş katıldı.
Triatlon Federasyonu’nun Kuşadası’ndaki “Teknik Görevli Gelişim Semineri” geçtiğimiz yıllardan farklı olarak interaktif bir şekilde yapıldı. Seminerde 2015 yılında uygulanacak güncellenmiş kurallar anlatılmasının yanı sıra yarış esnasında triatletlerle ilişkiler ve iletişim nasıl olmalı, problemler nasıl çözülür vb. konularda eğitim verildi. Haftasonu gerçekleştirilen seminer toplam 16 saat sürdü. Seminer sonunda katılımcılar yazılı sınavdan geçirildi. Eğitim ve gelişim seminerinin son günü Hamdi Güneş, seminere katkılarından ötürü Paul Groves’ a, Eski MHK Başkanı Ayddoğan Ulaş’ a da geçmişteki çalışmaların anısına birer hediye verdi.
- BAKÜ’DEKİ OYUNLARDA 3 SPORCU KOTA ALDI
Bu arada, 2015 yılı içerisinde yapılacak ulusal ve uluslararası yarışmalara ilişkin bilgiler veren Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, "2015 yılında çok farklı gelişmeler yaşayacağız. Haziran ayında Bakü’de yapılacak olan birinci Avrupa oyunlarına 3 sporcumuz ile kota almış durumdayız. Son gelen bildiri ile bir sporcumuza daha kota hakkı tanındı. İnşallah 4 sporcumuzla 1. Avrupa Oyunları’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz 2016 yılında Rio’da Olimpiyatlar var. Biz Türkiye Triatlon Federasyonu olarak, Rio olimpiyatlarına da katılmayı hedef olarak seçtik. Triatlon’un 2016’da olimpiyatlarda temsil edilme zamanı geldi. Biz buna en iyi şekilde hazırlanmaktayız. Sporcularımız, yöneticilerimiz ve tüm ekibimiz buna inandı ve bu doğrultuda çalışmalarımızı son sürat devam ettiriyoruz" dedi.
Güneş, Avrupa Federasyonu’nun değerlendirmesine göre, 2014 yılını 42 ülke arasında 25. sırada tamamladıklarını, 5 basamak olan sıralamada dördüncü basamağa yükseldiklerini bunun da yeni gelişen bir federasyon olarak kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Triatlon Federasyonu TEK Görevli Gelişim Semineri Kuşadası’nda Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN