Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç İşadamları Kuşadası’nda Buluştu

Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Genç İşadamları Kuşadası’nda Buluştu
Kuşadası Genç İş Adamları Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu’nun (EGAFED) 101. Yönetim Kurulu Toplantısı İlayda Avantgarde Otel Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Kuşadası Genç İşadamları Derneği(KUGİAD) Başkanı Atila Yyurtsever, yaptığı açılış konuşmasında, “2003 yılında kurulan Kuşadası Genç İşadamları Derneği yaşadığı şehre ve Ülkesine karşı sorumluluklarının farkında,istihdam yaratan,değer üreten,başarıya odaklı iş insanlarının bir arada bulunduğu bir sivil toplum örgütüdür.Bizler toplumsal refleksleri olan,bilgi ile donatılmış,nezih insanların hoşgörü içerisinde yaşadığı bir şehir ideali ile insanı Turizmi anlamış ve özümsemiş,ekonomisini Turizm eksenine oturtmuş,kazançlarını arttırmış bir Kuşadası için çalışıyoruz. Kuşadası tüm güzellikleri bir arada bulunduran bir Dünya şehir olarak hak ettiği yerde olsun istiyoruz. KUGİAD olarak EGAFED içerisindeki varlığımızı da aynı ideal ve hedef doğrultusunda değerlendiriyor ve önemsiyoruz.İlçemizin son yıllarda özellikle marka Turizm yatırımları açısından yükselen Trendi bizleri gelecek için umutlandırmaktadır. Efes Kongre Merkezi,Hilton Double Tree,Ramada,Amara Elite gibi realize olmuş markalar oldukça kıymetli gelişmelerdir.Bu trendin sürekliliğini sağlayabilmek için ise şehrimiz idarecilerine önemli sorumluluklar düşmektedir.Yönetim kurulumuzun 101.toplantısının bölgemiz ve Federasyonumuz için hayırlı olmasını dileriz “ dedi.
Ev sahibi dernek başkanının ardından kürsüye çağırılan Egafed Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Efkan Ceylan ise, 2003 yılında ciddi emekler verilerek kurulan federasyonun bugün geldiği noktanın gurur verici olduğunu,6.dönem yönetim kurulunun çıtayı daha yükseklere taşıyacağına olan inancını ve Kuşadası GİAD yönetim kurulu ve üyelerine toplantının hazırlanmasındaki emeklerinden dolayı şükranlarını ifade etti.
Toplantının basın açıklamasını yapan EGAFED Başkanı A.Volkan Turgut da, "EGAFED’İN 101.yönetim kurulu toplantısını Kuşadası GİAD ev sahipliğinde burada sizlerle beraber gerçekleştirecek olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.Ekonomisinin büyük kısmı Turizme dayalı olan,Ülkemizin önemli ve güzel tatil şehri Kuşadasını geçmiş yıllara oranla geleceğe daha umutla bakar görmüş olmaktan ötürü memnun oldum.Geride kalan günlerin sıcak gelişmesi olarak yansıyan döviz, özellikle dolar hareketliliğini dikkatle takip ediyoruz.Hükümet ile Merkez Bankası arasındaki faiz çekişmelerinden ayrı olarak belrtimek isterim ki; ülke iş insanlarının yatırım yapabilmesi ve insanımızın güvenle harcama yapabilmesi düşük faizle mümkün olabilmektedir.İş dünyası olarak bu süreçteki gelişmeleri yakından takip ettiğimiz gibi yaşanan gelişmelerin ekonomik istikrarı bozacak bir yapıda olmamasını arzu etmekteyiz.EGAFED olarak ekonomik istikrarın sürmesi noktasında her türlü desteğe hazır olduğumuzu da buradan açıkça beyan ediyoruz“ diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından 101. Toplantı gündem içeriğine uygun olarak kapalı oturumda görüşmeler yapılarak tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç İşadamları Kuşadası’nda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN