Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hekimlerin Eserleri Öğrencilere Burs Olacak

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Hekimlerin Eserleri Öğrencilere Burs Olacak
Tabip Odası’nın 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği 9. Hekim Resim ve Fotoğraf Sergisi’nden elde edilecek gelir doktor adaylarına burs olacak.
Aydın Tabip Odası, kan bağışı kampanyasıyla başlattığı 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerini geleneksel hale gelen 9. Hekim Resim ve Fotoğraf Sergisiyle sürdürdü. Aydın Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışına Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, Efeler Kent Konseyi Başkanı Dr. Tuncay Erdemir, Aydın Tabip Odası eski başkanı Dr. Eralp Atay, Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, oda yönetim kurulu ve üyesi doktorlar ile sanatseverler katıldı.
Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın ve davetliler tarafından açılışı yapılan 9. Hekim Resim ve Fotoğraf Sergisi’nde 20’ye yakın hekime ait 40’ın üzerinde fotoğraf ve resim beğeniye sunuldu. Hafta sonuna kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek olan sergide yer alan eserler, 50 TL karşılığında satışa çıkartıldı. Daha çok insan yaşamı ve tabiat fotoğraflarının beğeniye sunulduğu serginin sonunda elde edilecek gelirin, ADÜ Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören hekim adaylarına burs olarak aktarılacağı belirtildi.
14 Mart Tıp Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirten Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın, önemli bir kamu görevini yerine getiren hekimlerin aynı zamanda birçok sosyal projede de yer aldığını söyledi. 9. Hekim Resim ve Fotoğraf Sergisi’ne Aydın genelinde görev yapan 20’ye yakın hekimin katkı verdiğini kaydeden Aydın, “Başta Aydın ilimiz genelinde olmak üzere ülke genelinde ve dünyada insanlığın daha sağlıklı yaşaması için çaba gösteren tüm hekimlerin Tıp Bayramını kutluyorum. Doktorlar çok yoğun tempoda çalışmalarına rağmen müzik, resim, fotoğraf, tiyatro gibi sanatın birçok dalına yatkın ve hassastırlar. Zaman buldukça bu tür etkinlikleri hayata geçiriyorlar. Bu anlamda bugünkü serginin kalite yönünden çok üst seviyede olduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir sergi oldu. Bu yıl da hekimlerimizin eserlerini Aydınlı hekimlerimiz ve sanatseverlerimizle buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Sergiden elde edeceğimiz geliri de tıp eğitimini sürdüren öğrencilere aktaracağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hekimlerin Eserleri Öğrencilere Burs Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN