Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söke Ziraat Odasında Seçim Heyecanına Geri Dönüldü

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Söke Ziraat Odasında Seçim Heyecanına Geri Dönüldü
Söke Ziraat Odası’nda kurada mevcut başkan Kemal Kocabaş’a karşı kaybeden Mustafa Tanyeri ve meclis üyelerinin itirazı yüksek seçim kurulunca haklı bulununca Söke Ziraat Odası Meclisini oluşturacak üyeler önümüzdeki günlerde yapılacak olan kur’a çekimi ile belirlenecek.
Söke Ziraat Odasının 2 Şubat 2015 tarihinde yapılan meclisi seçimlerinde adaylık için yarışan mevcut Başkan Kemal Kocabaş ve Mustafa Tanyeri’nin listelerine 25’er oy eşit çıkınca seçimin galibi kur’a çekimi ile belirlenmişti. Kur’a da şans mevcut başkan Kemal Kocabaş’a gülmüştü.
Seçimleri kur’ada kaybeden Mustafa Tanyeri ve listesinde bulunan meclis üyesi adaylarının Söke İlçe ve İl Seçim Kuruluna yaptıkları itirazların ret edilmesinin ardından yüksek seçim kuruluna yaptıkları itiraz yapılan incelemenin ardından haklı bulunuldu. Seçimlerde 50 oy alan Çalışlı Mahallesi delegesi Ahmet Yıldırım’ın dışında her iki listede yer alan meclis üyelerin tamamının kur’aya girerek 17 kişilik meclisi yeniden belirlenecek.
Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kura çekiminde mevcut başkan Kemal Kocabaş ve diğer aday Mustafa Tanyeri’nin kur’aya girecekleri öğrenilirken her iki başkan adayının seçilmeme riskinin bulunması Söke Ziraat Odasında yeniden seçim heyecanını geri getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söke Ziraat Odasında Seçim Heyecanına Geri Dönüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN